Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko

Škoda Fabia bude nově k mání i v provedení Monte Carlo. Oslní hlavně sportovně laděnými doplňky karoserie i interiéru, z techniky se úprav dočkal jen podvozek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko

13.1.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Škoda Fabia bude nově k mání i v provedení Monte Carlo. Oslní hlavně sportovně laděnými doplňky karoserie i interiéru, z techniky se úprav dočkal jen podvozek.

Fabia Monte Carlo byla škodovkou připravena k výročí 110 let motosportu, ve kterém si mladoboleslavská firma také sehrála svou roli a to i v posledních letech. Právě v Monte Carlo se škodováckému rallye týmu hodně dařilo, když ve třídě S2000 získal již při svém debutu v roce 2009 čtvrté místo a loni dokonce druhé, třetí a páté. Do sbírky by se hodilo ještě to první, třeba to vyjde letos.

Ale zpět k akčnímu modelu, který má od kolbišť světových rallye hodně daleko. Na pohled tedy ani ne, vůz nabízí vskutu přináší dynamický vzhled s řadou černých doplňků - prohlédněte si takto lakované plastové lemování spodní části karoserie, střechu, kryty zpětných zrcátek, mřížku chladiče nebo zatmavené světlomety. Černý lak dostanou i kola z lehké slitiny Comet o průměru 16 palců.

Interiér vychází přímo z provedení RS a je možné jej zvolit v černém provedení nebo v kombinaci černé s červenými středy sedadel a výplněmi dveří. Obě varianty mají černé čalounění střechy, sportovní sedadla, malý kožený paket (volant potažený perforovanou kůží s červeným obšitím, madlo ruční brzdy a manžeta řadicí páky - pro interiér v červené barvě taktéž s červeným obšitím), lišty na prazích a kovové kryty pedálů.

Výbava vozu vychází z verze Ambiente a v závislosti na trhu se bude novinka prodávat s motory 1,2 HTP/44 kW, 1,2 12V HTP/51 kW, 1,4 16V/63 kW a 1,2 TDI CR/55 kW, 1,2 TSI v obou výkonových variantách (63 kW a 77 kW) a 1,6 TDI o výkonech 55 kW, 66 kW a 77 kW. Všechny Fabie Monte Carlo budou vybaveny mechanickou převodovkou s pěti nebo šesti stupni. Technika bude tedy zcela obvyklá a nad rámec standardních verzí bude v této verzi standardně dodáván sportovní podvozek.

První představení veřejnosti proběhne na lednové rallye Monte Carlo, výstavní premiéra pak na ženevském autosalonu. Zákazníci budou moci vůz objednávat od února 2011.


Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 1 - Skoda Fabia Monte Carlo 01Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 2 - Skoda Fabia Monte Carlo 02Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 3 - Skoda Fabia Monte Carlo 03Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 4 - Skoda Fabia Monte Carlo 04Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 5 - Skoda Fabia Monte Carlo 05Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 6 - Skoda Fabia Monte Carlo 06Škoda Fabia Monte Carlo: sporťák jen na oko - 7 - Skoda Fabia Monte Carlo 07

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.