Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný

Jsou to vskutku neobvyklí soupeři, ale právě jejich klání ukazuje, jak se lze v určitých ohledech dobrat skoro téhož výsledku docela jinými cestami.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný

13.12.2017 | Mirek Mazal | 109 příspěvků

Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný

/

Jsou to vskutku neobvyklí soupeři, ale právě jejich klání ukazuje, jak se lze v určitých ohledech dobrat skoro téhož výsledku docela jinými cestami.

Těžko hledat v automobilovém světě výraznější protiklady, než obrovské SUV Audi a malý roadster Alfy Romeo. Velké, luxusní Audi SQ7, které je vybaveno silným dieselovým osmiválcovým motorem vystartovalo proti drobné čtyřválcové Alfě Romeo 4C. Obr chtěl prcka zadupat do země v přímém souboji před objektivem kamery, uspěl ale jen částečně.

Na startu dominuje Audi s hrubou silou parníku a na částečně mokrém povrchu jistě i pohonem všech kol. Vybuduje si náskok více jak jedné délky auta, postupně jej však ztrácí. Alfa ztratila první metry závodní dráhy, ale nevzdala se a obézního konkurenta dohnala. Na cílové pásce čtvrtmílového sprintu byla ale dříve o pověstná ňadra korejské dívky.

Na první pohled toto srovnání nedává smysl, ovšem srovnání tabulek s technickými parametry říká něco jiného. Byť je Alfa s 900 kg muší váhou a SQ7 s 2,5 tuny zápasníkem sumo, zrychlení na 100 km/h mají téměř shodné, 4,8 vs 4,9 s. Jeden vůz na to jde subtilností, druhý hrubou silou.

Alfa nakonec uspěje, její náskok je ale smutně malý a ukazuje, co všechno dneska SUV dokážou, i s dieselem pod kapotou. Jistě, 4C má excelovat jinde než v přímém směru, není to zrovna stroj na sprinty. Ale vysvětlujte někomu jinému než fajnšmekrovi, že váš sexy italský sporťák tak tak stačí naftovému parníku. To nám bez ohledu na cokoli přijde skoro smutné.

Podívejte se na to sami na videu, které lze označit česko-slovenským. Jedno auto má českou, druhé slovenskou registraci a jeho autoři jsou ze Slovenska...


Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 1 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 01Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 2 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 02Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 3 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 03Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 4 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 04Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 5 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 05Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 6 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 06Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 7 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 07Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 8 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 08Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 9 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 09Slováci postavili do sprintu dieselové SUV a sporťák. Výsledek je skoro smutný - 10 - Audi SQ7 TDI vs Alfa Romeo 4C Spider drag 10
V česko-slovenském videu zvítězí nakonec Ital, jeho pozice je ale s ohledem na okolnosti velmi nekomfortní

Zdroj: apex.tv@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 109 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše