Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno)

Toto jsou první fotografie modernizovaného mini Smart ForTwo chystaného pro nadcházející ženevský autosalon. Povědomé? Možná bude.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno)

31.1.2012 | Miro Mihálik | 1 příspěvek

Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno)

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Toto jsou první fotografie modernizovaného mini Smart ForTwo chystaného pro nadcházející ženevský autosalon. Povědomé? Možná bude.

Doplněno 17.45: Vypadalo to na únik fotek, realita je ovšem poněkud prozaičtější - automobilka Smart se rozhodla vypustit informace k „novému” modelu ForTwo v jiném pořadí, než bývá obvyklé. Takže ačkoli v této chvíli na tiskových stránkách firmy nenajdete k faceliftovanému vozu ani čárku, německé zastoupení jej už rovnou prodává. Zbylé informace uvedené v článku jsou přesné.


Automobilka Smat podle všeho v nejbližších dnech zveřejní záběry faceliftovaného modelu ForTwo. Ostatně nic jiného ji po úniku oficiálních záběrů ani nezůstává, navíc když vlastně ani není moc co ukrývat. Pokud jen trochu sledujete dění kolem této značky, nebude vám modernizovaná příď připadat neznámá. A ani nemůže, protože modelový rok 2012 přebírá vzhled druhé generace elektrické verze ForTwo Electric Drive II.

Viditelně se to týká třeba architektury hlavních světlometů a předního nárazníku se zvětšeným pseudo-nasáváním, které v lépe vybavených modelech doplní pásy LED. Změnila se rovněž velikost a pozice loga, které se z kapoty přemístilo na miniaturní masku a zdá se, že jiný je též tvar nástavců prahů.

Specifikace jednotlivých modelů naznačují, že mezi zadními koly se evoluce ani revoluce nekoná. Základní motorizací se opět stane atmosférický litrový tříválec o výkonu 61 k (pouze pro kupé) nebo 71 koní. Přeplňovaná varianta bude k mání také ve dvou verzích - slabší nabídne 84 koní a špičkový Brabus 102 koňských sil. Ani u naftového Smartu ForTwo se změny nepředpokládají, tudíž dostanete osmistovku s výkonem 54 koní.

Smart je v současné podobě na trhu od roku 2007, a protože mělo dojít spíše k prezentaci zcela nového modelu, vypadá to, že ForTwo bude ještě nějakou chvíli přesluhovat.


Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno) - 1 - Smart Fortwo 2012 01Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno) - 2 - Smart Fortwo 2012 03Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno) - 3 - Smart Fortwo 2012 04Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno) - 4 - Smart Fortwo 2012 05Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno) - 5 - Smart Fortwo 2012 06Smart ForTwo 2012: facelift prozrazen únikem fotek, vlastně už podruhé (doplněno) - 6 - Smart Fortwo 2012 02
Modernizace modelu ForTwo vnější design téměř nezměnila - nový je přední nárazník a logo se přesunulo z kapoty do masky

Miro Mihálik

Diskuze 1 příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.