Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Suzuki Jimny 2013: facelift pro patnáctý rok života dorazil i do Evropy
5.10.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Skoro neviditelný facelift malého offroadu na klasickém žebřinovém rámu a tuhých nápravách byl potvrzen i pro Evropu. Je stejný jako pro zbytek světa.
Třetí generace Suzuki Jimny jezdí po silnicích a hlavně s chutí i mimo asfalt už čtrnáct let a svou schopnost relativizovat jinak neúprosný tok času si malý offroad asi ještě chvíli podrží. Japonci totiž představili faceliftovanou verzi, která je poměrně jasným důkazem, že se jejich klasický stroj do důchodu nechystá.
Pokud nás sledujete pravidelně, pak jste zmínku o lehké modernizaci téměř jistě zaregistrovali. Psali jsme o ní v červnu a tohle není jiný automobil, jen máme konečně potvrzeno, že se objeví také v Evropě. Kdy přesně? Na odpověď zatím čekáme. České zastoupení Suzuki má na svých stránkách v nabídce stávající vůz za 410 tisíc a ani Němci, kteří jsou v tomto směru obvykle napřed, na tom nejsou lépe.
Pokud jste si ale právě teď vzpomněli, že Jimny vždycky nutně potřebovali, důvod čekat rozhodně nemáte. V Suzuki se rozhodli nesahat na věci, které fungují, takže atmosférická zážehová třináctistovka o výkonu 85 koní, pětistupňová převodovka posílající výkon podle potřeby na obě tuhé nápravy a téměř celý zbytek auta zůstal skoro nedotčen.
Podrobnější tisková zpráva možná ještě potvrdí nějaké okrajové změny, ale ta stávající pouze potvrzuje použití nového předního nárazníku, použití hranatější masky chladiče kolem loga a doplnění kapoty motorového prostoru o nasávání. To je ale vše, co od Jimnyho modelového roku 2013 můžete očekávat.





































Malý čtyřválec 1,3 VVT zvládne akceleraci na stovku za 14,1 s, maximální rychlosti činí 140 km/h a kombinovaná spotřeba 7,1 litru na 100 km
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Max Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
před hodinouHromadná havárie zabarikádovala Nürburgring. Řidič posledního vozu, který do všeho vlétl, natočil děsivý příjezd až po náraz
30.7.2025Ferrari jako referenční auto při vývoji používá čínský elektromobil, o evropském automobilismu to říká mnohé
30.7.2025
Nejnovější články
Porsche urychlilo návrat spalovacího nástupce Macanu, chybná sázka na elektřinu ho ale bude ještě hodně bolet
před 2 minutamiMax Verstappen osedlal nejbrutálnější Ford dneška, ani zkušený moderátor Top Gearu jeho jízdu chvílemi „nedával”
před hodinouUSA kompletně ruší regulace postavené kolem emisí CO2. Nejen pro svět aut je to dramatická změna
před 3 hodinamiNejnovějšímu obrněnému speciálu prezidenta Trumpa se směje půl světa. „Golf Force One” ale není vtip, je skutečný
včeraŠéf Jaguaru Land Roveru náhle skončil v momentě, kdy Jaguar nevyrábí vůbec nic. Že by to byl důvod?
včera
Živá témata na fóru
- Video a Nordschleife, the best of 08.01. 20:00 - qrs13
- Letní i zimní 225(př) + 255(z) 17 až 19" - které? 08.01. 17:18 - pavproch
- Rychlodotazy 07.31. 13:47 - Zajda
- Řidiči, co to mají v ruce... 07.31. 06:45 - řidičBOB
- Detektory policejních radarů 07.30. 17:16 - pavproch
- Sen se stal skutečností - wtf?!? 07.30. 17:14 - pavproch
- Politický koutek 07.30. 16:59 - Stepan
- IT poradna 07.30. 14:31 - hyundaiclub