Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní

Že je Severní Korea trochu jiný svět, víme dobře. Některé libůstky vůdce Korejské lidově demokratické republiky ale přesto dokáží překvapit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní

28.4.2018 | Petr Miler | 32 příspěvků

Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Že je Severní Korea trochu jiný svět, víme dobře. Některé libůstky vůdce Korejské lidově demokratické republiky ale přesto dokáží překvapit.

Když se u moci držíte díky zastrašování, mučení a zabíjení všech, kteří se na vás jen špatně podívají, klidný život vás nečeká. Nelze tak označit za paranoiu, když se nejvyšší vůdce Korejské lidově demokratické republiky bojí všeho a všech, jezdí zásadně v pancéřovaných autech, na cesty si bere vlastního kuchaře a odmítá použít i veřejnou toaletu. To, co včera předvedl při průjezdu demilitarizovanou zónou mezi severní a jižní částí Korejského poloostrova, je ale přece jen trochu bláznivé.

Kim Čong-un se tímto místem prohnal ve svém prodlouženém Mercedesu třídy S vybaveném kompletní balistickou ochranou. I když prohnal, on se jím spíše proloudal, neboť po celou se okolo vozu pohybovalo dvanáct bodyguardů. Celý tucet jistě skvěle vycvičených mužů cupital vedle Kimovy limuzíny jak pejsek na vodítku a postaral se o představení, na které teď užasle hledí celý svět.

Není jistě nic mimořádného, pokud pomalu jedoucí limuzínu následuje třeba při přehlídkách pár bodyguardů, kteří mají za úkol odvracet nebezpečí hrozící od lidí stojících v bezprostřední blízkosti. Ale tady jsme na místě, kde skoro není živáčka, navíc v demilitarizované zóně. Co tady dvanáctka bodyguardů bude dělat? Před pancéřovaným autem? Chytat kulky, by neodřely lak Kimova Mercedesu?

Tohle je bizarní a Kim Čong-un tím zřejmě jen dává najevo svou moc, jiný smysl v tom hledáme marně. Mimochodem, ona dvanáctka se pohybuje kolem vozu docela synchronizovaně, jen jeden bodyguard vzadu celé představení poněkud kazí. Trochu se bojíme, aby ho ještě dnes nečekala poprava. Přehnané? Nezapomeňme, že Kim nechal popravit vlastního strýce mimo jiné za to, že „neochotně vstal ze svého křesla a vlažně tleskal při zvolení Kima Čong-una náměstkem předsedy Ústřední vojenské komise Korejské strany práce”. Vážně jiný svět, vážně...


Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 1 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 01Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 2 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 02Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 3 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 03Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 4 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 04Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 5 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 05Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 6 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 06Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 7 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 07Takhle se pohybuje Kim Čong-un se svým Mercedesem, je to vrcholně bizarní - 8 - Kim Cong-un jizda autem DMZ 08
Tohle je něco, co v civilizovaném světě neuvidíte nikdy a nikde. V případě Severní Korey se to stalo v demilitarizované zóně

Petr Miler

Diskuze 32 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše