Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Takhle to vypadá, když vám na Nordschleife z auta upadne kolo (video)
4.10.2015 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Za ztrátou kola na sjezdu do Adenau stál v tomto případě spíše špatný technický stav. A nebo to bylo velmi soutěživé kolo a v Adenau chtělo být první.
Při jízdě autem se vám může stát spousta nepříjemných věcí, ztráta jednoho nebo více kol či v tomto případě spíše celého části jeho zavěšení by ale na pomyslném žebříčku těch největších nepříjemností stála velmi vysoko. Vůz se silnicí nic jiného nepojí a pokud tohoto pojítka pozbudete, na další jízdu pomýšlet nelze.
Přesně o tom se přesvědčil řidič černého Volkswagenu Golf třetí generace, navíc na tom snad nejhorším možném místě - Severní smyčce Nürburgringu. Tedy Nordschleife je krásné místo, ale je to pořád závodní okruh, na kterém se každý snaží jezdit blízko hranic možností svých či svého auta. A za takových okolností kola opravdu pozbýt nechcete.
Nevidíme, co všechno ztrátě kola předcházelo a realita mohla být jiná, vypadá to ale tak, že řidič první ostrou zatáčku na sjezdu k Adenau nezvládl zcela dokonale a dostal se do lehce přetáčivého smyku. To by, zvlášť u předokolky, nemusel být velký problém, jenže právě tento manévr znamenal větší zátěž pro zavěšení vnějšího zadního kola, které ji prostě neodolalo.
Autu ve stoprocentním stavu by se něco takového stát nemělo, dvě a více dekád starý Golf ale už má jisté právo na to takovému trápení neodolat. Tak mu neodolal a zadní kolo se vylomilo i s kusem zavěšení. Tím ale celá podívaná nekončí, neboť samotný disk s pneumatikou jako by chtěl alespoň čestně dojet až do Adenau sám. Podívejte se na to sami, i takové věci se na Ringu dějí...
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 5 hodinami
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejnovější články
Stellantis nezná meze, do nabídky vrací i motor 7,0 V8 s až 1 014 koňmi, navíc levně
před hodinou
K mání je dodnes úplně nová Mazda z ledna 1990. Je to stroj času přímo do chvil hned po sametové revoluci
před 2 hodinami
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před 4 hodinami
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před 5 hodinami
Dacia chystá nový kombík, který se postaví i drahým verzím Škody Octavia, stát má vedle nich pakatel
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Policejní kontroly a měření 11.05. 13:02 - Stepan
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
- 1.0tsi 85kw 11.04. 10:51 - Carnby
- Jednostopé okénko 11.04. 06:58 - řidičBOB
- IT poradna 11.03. 10:41 - pavproch
- Rychlodotazy 11.03. 08:35 - HondaMan
