Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout

Tak trochu potají je v Model S P100D režim Ludicrous Plus. Oproti tomu dosavadnímu je ale akcelerace lepší jen nepatrně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout

12.1.2017 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Tak trochu potají je v Model S P100D režim Ludicrous Plus. Oproti tomu dosavadnímu je ale akcelerace lepší jen nepatrně.

Tesla Model S napřed nabídla „šílený” mód zrychlení a pak přešla rovnou na „absurdní”, Ludicrous, což he slovo, které lze přeložit také jako „směšný”. S ním verze P100D zvládne zrychlit na 60 mph (97 km/h) za 2,5 sekundy a kdo měl za to, že na téhle hodnotě tento 2,1 tuny těžký elektromobil musí skončit, neměl pravdu. Přichází mód „Ludicrous Plus”, tedy něco ještě absurdnějšího.

Elon Musk v posledních týdnech tweetoval o vylepšení dynamiky Modelů S a X P100D, nejsilnějších a nejrychlejších prodávaných verzí. Dnes o něm máme více zpráv díky videu amerického kanálu DragTimes, v jehož Modelu S P100D je mód Ludicrous plus už dostupný.

Pozoruhodný je způsob, jakým se tento režim zapíná, není nikde v běžné nabídce - musíte pět vteřin podržet tlačítko režimu Ludicrous, načež se ukáže něco, co připomíná starý spořič obrazovky počítače a dialogové okno, jestli chcete "posunout hranice". To nejlepší přichází v tlačítkách - Na výběr máte „Ne, chci maminku” anebo „Ano, pojď do mě”. A není to jediná zajímavá informace - okno varuje také před zkrácením životnosti motoru, převodovky a akumulátoru.

Všimněte si také tabulky na levé straně displeje, na které je vidět maximální hodnota výkonu. 573,1 kW odpovídá 779,4 koně, podle videa to je o nějakých 20 kW (27 koní) víc než v minulosti, čemuž by mohlo odpovídat i zlepšení zrychlení. Musk dříve hovořil o zlepšení zrychlení na 60 mph na 2,4 vteřiny, naměřený výsledek byl 2,46 s - to je jen o 0,04 sekundy lepší čas, ale ve vyšších rychlostech to bude zřejmě více. Test byl proveden na suché silnici, pak se ale rozpršelo, takže měření času na čtvrtmíli zatím není k dispozici. Alespoň máme na co se těšit...


Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 1 - tesla ludicrous plus 01Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 2 - tesla ludicrous plus 02Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 3 - tesla ludicrous plus 03Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 4 - tesla ludicrous plus 04Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 5 - tesla ludicrous plus 05Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 6 - tesla ludicrous plus 06Tesla Model S nabízí ještě lepší akceleraci. „Ne, chci maminku,” lze ji odmítnout - 7 - tesla ludicrous plus 07
Režim Ludicrous Plus znamená zlepšení zrychlení. Jeho zapnutí stojí za to samo o sobě

Zdroj: DragTimes na YouTube

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše