Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více

Toyota oficiálně odhalila první fotografii faceliftovaného Avensisu. Za daných okolností jsme ale čekali mnohem více.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více

6.9.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Toyota oficiálně odhalila první fotografii faceliftovaného Avensisu. Za daných okolností jsme ale čekali mnohem více.

Nemáme nic proti Toyotě, ale ukazovat jediný upoutávkový obrázek faceliftovaného Avensisu měsíc poté, co internetem začaly kolovat snímky zcela nemaskovaného vozu vyfoceného ze všech stran, to nám přijde být poněkud nešťastné. Přivítat jej můžeme snad alespoň jako ověření autenticity starších fotek, o té jsme ale tak jako tak neměli větších pochyb.

Jisté nicméně nyní je, že Japonci příští týden na autosalonu ve Frankfurtu ukážou Avensis inovovaný v duchu posledních novinek značky. Po zveřejnění dnešní fotografie je jisté, že vůz dostane především nové hlavní světlomety ostřeji řezaných tvarů, kterým nebudou chybět ani módní LED světla pro denní svícení, upravenou masku chladiče a pozměněný nárazník. Již na dřívějších snímcích jsme pak mohli vidět modifikovaný zadní nárazník a koncová světla, změny v těchto partiích se ale zdají být o poznání decentnější než na přídi.

K více či méně známým designovým úpravám zatím Toyota přidala jen informace o tom, že Avensis 2012 dostane také kvalitnější interiér a „strategické změny” v oblasti motoru a jízdní dynamiky. To nezní zrovna příznivě, půjde zřejmě o marketingovou hantýrku maskující úpravy jdoucí na ruku evropským regulacím normované spotřeby. Dále automobilka dodává už jen to, že se faceliftovaný Avensis dočká většího množství změn než jakýkoli dřívější model při podobné příležitosti, Co to všechno bude znamenat se ale dozvíme zřejmě až ve Frankfurtu.


Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více - 1 - Toyota Avensis 2012 facelift oficialni prvni 01
Toyota Avensis 2012 na oficiální upoutávce

Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více - 2 - Toyota Avensis 2012 facelift spy 01Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více - 3 - Toyota Avensis 2012 facelift spy 02Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více - 4 - Toyota Avensis 2012 facelift spy 03Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více - 5 - Toyota Avensis 2012 facelift spy 04Toyota Avensis 2012: facelift je oficiállně venku, už jsme ale viděli více - 6 - Toyota Avensis 2012 facelift spy 05
Faceliftovaný Avensis na předchozích špionážních snímcích

Foto: Toyota a Bart Graafstal přes AutoWeek.nl

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.