Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze

VW up! a jeho klony jsou již v prodeji a zatím si nevedou zrovna špatně. A s pětidvéřovými verzemi by si měly vést ještě lépe. Takto bude vypadat ta od Volkswagenu, možná hned v „terénním” provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze

12.1.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

VW up! a jeho klony jsou již v prodeji a zatím si nevedou zrovna špatně. A s pětidvéřovými verzemi by si měly vést ještě lépe. Takto bude vypadat ta od Volkswagenu, možná hned v „terénním” provedení.

Volkswagen up! poprvé vykřikl do světa městské mobility loni. Ačkoli se to vzhledem k velikosti vozu může zdát zvláštní, VW v případě tohoto modelu od počátku počítá i s pozdějším doplněním nabídky o pětidvéřovou verzi, což ostatně potvrdil při prezentaci šestici konceptů stojících na jeho základech, z nichž ta „terénní” již stála na základech tohoto praktičtějšího provedení.

Přiznejme si tedy bez mučení, že odhalení jeho sériové podoby skrze patentové rendery není prolomením toho největšího tajemství automobilismu, pár zajímavých věcí ale přesto skýtá. Krom již známého řešení bočních partií by pětidvéřová verze měla dostat mírně odlišné nárazníky s větším množstvím černých částí. Co je zajímavé, také na blatnících a bočních prazích vidíme trochu plastu a když si vše srovnáte s přiloženými snímky třídvířka a varianty cross, vypadá vůz ve výsledku jako cosi mezi nimi.

Může to znamenat dvě věci: buď se Volkswagen pokusí pětidvéřové provedení od toho třídvéřového více vizuálně odlišit a přiblíží jej v náznacích jakémusi crossoveru, nebo opravdu přijde i se sériovým „crossem”, který oproti svému konceptu jen pozbude trochu lesku.

Jaká z těchto variant se ukáže být pravdivou teprve uvidíme, nejspíše již na autosalonu v Ženevě. Zajímavé odhalení to pro nás bude i proto, že se svým pětidvéřovým provedením přijde i česká Škoda Citigo, v jejímž případě jsme nějaké ty nákresy verze 5D mohli vidět již krátce po prvním představení.


Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 1 - VW Up 5D unik 01Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 2 - VW Up 5D unik 02Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 3 - VW Up 5D unik 03Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 4 - VW Up 5D unik 04
Toto jsou patentové snímky pětidvéřového VW up! Buď je to sériová podoba běžného provedení, nebo rovnou verze cross

Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 5 - Volkswagen up 01Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 6 - Volkswagen up 03Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 7 - Volkswagen up 04
Pro srovnání již prodáváný třídvéřový up!

Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 8 - VW cross up 01Volkswagen up! 5D: unikly obrázky sériové podoby pětidvéřové verze - 9 - VW cross up 02
A koncept cross představený na loňském IAA

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.