VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky

Volkswagen obvykle nešetří všemožnými zvláštními edicemi svých modelů a o Eosu to platí dvojnásob. Loni faceliftovaná verze tak dostala rovnou druhé a třetí provedení pro náročnější.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky

11.11.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Volkswagen obvykle nešetří všemožnými zvláštními edicemi svých modelů a o Eosu to platí dvojnásob. Loni faceliftovaná verze tak dostala rovnou druhé a třetí provedení pro náročnější.

Volkswagen inovoval kupé-kabrio Eos loni, možná více než samotným faceliftem ale zaujal tím, že hned poté vůz představil v luxusně prezentované Exclusive Edition. Nevíme, jak moc velké obchodní úspěchy s tímto provedením nakonec slavil, později ale nabídku doplnil ještě o nové originální příslušenství. Pár měsíců pak nebylo o Eosu slyšet, až dosud. To Volkswagen rozšířil nabídku hned o dva parádnické pakety.

První se jmenuje Sport and Style a už svým názvem naznačuje, kam chce Eos posunout. Nevíme, jak moc se mu to bude dařit s novými koly o průměru 17" v dnešní době, ale tím neříkáme, že se nám to nelíbí - hypertrofie kol z lehkých slitin už máme dost. Z novinek viditelných zvenčí je to všechno, uvnitř ale Eos Sport and Style může spoléhat i na elektricky nastavitelná a vyhřívaná sedadla čalouněná kombinací kůže-alcantara, hliníkové obložení palubní desky a vnitřních prahů, kožená obšití volantu s šedým stehováním, navigační systém a parkovací asistent. To je celkem slušný balíček za cenu 2 250 Eur (cca 57 000 Kč).

Druhá novinka je mnohem více viditelná, když se jménem Black Style Premium dodá vozu černě lakovanou skládací střechu a kryty vnějších zpětných zrcátek a vypadá tak docela zajímavě - jako by střecha byla plátěná a ne kovová. Do tmava je laděno i tónování zadních oken a obložení interiéru. Paradoxem je, že právě tato varianta dostala snížený sportovní podvozek, černo-stříbrná kola z lehkých slitin jsou ovšem opět 17". I tato nabídka má vcelku lidovou cenu - 1 195 Eur, tedy cca 30 000 Kč.

Pokud by vás tato nabídka zaujala, budete se za ní muset vypravit do Německa, neboť nepředpokládáme, že by zrovna Eos měl v našich podmínkách s jakýmkoli zvýhodněním šanci na větší prodejní úspěch. Oba pakety jsou na západ od našich hranic se stejnou cenou k dispozici ke všem motorizacím.


VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 1 - VW Eos Sport and Style 01VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 2 - VW Eos Sport and Style 02VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 3 - VW Eos Sport and Style 03
VW Eos Sport and Style

VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 4 - VW Eos Black Style Premium 01VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 5 - VW Eos Black Style Premium 02VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 6 - VW Eos Black Style Premium 03VW Eos Sport and Style a Black Style Premium: pakety pro parádníky - 7 - VW Eos Black Style Premium 04
VW Eos Black Style Premium

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.