Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Vykolejení vlaku a 33 vagonů zničilo úplně nová auta mířící k zákazníkům
12.7.2019 | Mirek Mazal
Očekávaná nadílka nových automobilů už do cíle nikdy nedorazí. Náklad zejména nových Jeepů se vysypal z vagonů po vykolejení dlouhé vlakové soupravy.
Dlouhý nákladní vlak přepravující vyrobené automobily vykolejil v Lincoln County ve středu brzy ráno. Kvůli železničnímu neštěstí musely být zrušeny dodávky nových aut čekajícím zákazníkům. Nedočkali se zejména kupci nových Jeepů, mezi auty ale figurovaly i Chevrolet Silverado a GMC Sierra. Vozy po nehodě zůstaly jen smutně rozházené na poušti okolo tratě.
Havárie postihla 33 vagonů a některé z nich spadly ze skály na nedalekou silnici vedoucí podél kolejí v kaňonu Rainbow Canyon. Strojvedoucí vyvázl bez zranění a jiní pasažéři vlakem nejeli. Národní dopravce Union Pacific Railroad zahájil vyšetřování příčin, dnes by měly být dokončeny náročné odklízecí práce.
Policejní oddělení Lincoln County Sheriff's Office Nevada vydalo sérii fotografií z místa nehody. Snímky ukazují vrakoviště, kde jsou pomíchány vagony s rozbitými vozy. Úroveň destrukce se u jednotlivých nákladů značně liší. Například bílý Jeep Wrangler Unlimited vypadá připraven k odjezdu, proti tomu Gladiator skončil rozbitý na střeše. Zdevastované pick-upy jsou na odpis a stejný osud pravděpodobně čeká celý náklad.







Vykolejený vlak s novými auty se rozvalil na poušti v Nevadě, na výsledek není hezký pohled
Zdroj: News3lv, Lincoln County Sheriff's Office Nevada@Facebook
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před 2 hodinami
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
včera
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- GP Portugalska: Všechno je připraveno pro Pedra Acostu včera 17:04
- V Moto2 je rozdíl mezi lídrem a druhým pouhých 9 bodů včera 16:00
- Grand Prix se vrací do Evropy 4.11.2025
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada 4.11.2025
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
Nejnovější články
Původně jen elektrický silák se začal prodávat i ve spalovací verzi. A najednou je z něj nejlevnější takhle silné a rychlé auto
před hodinou
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
před 2 hodinami
Mercedes se zpožděním začal prodávat nové CLA i se spalovacími motory. Tristní techniku z Číny doprovází ještě tristnější ceny
před 3 hodinami
A tak se to prostě stane: Automobilka odpískala příchod hned dvou hotových elektrických modelů pro nezájem
před 5 hodinami
Nechvalně proslulý německý tuner se vyřádil na novém BMW M5, ale asi to vzal za špatný konec. Teď vypadá jako Honda Civic
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 11.06. 10:52 - Stepan
- Policejní kontroly a měření 11.06. 10:18 - bojler
- Rychlodotazy 11.06. 10:02 - řidičBOB
- Má někdo zkušenost s nákupem ojetého auta z Německa přes malého dovozce? 11.06. 09:48 - lylybrown
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.05. 20:57 - abgx1
- BMW Divize 11.05. 10:19 - pavproch
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 11.04. 18:24 - Stepan
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.04. 14:02 - Snowman000
