Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy

Jedna dáma si k prodejci přijela zkusit nový Mercedes GLE. Nasedla, vyrazila a během chvíle dokázala nabourat čtyři auta a GLE otočit na bok.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy

22.8.2016 | Marek Bednář | 11 příspěvků

Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Jedna dáma si k prodejci přijela zkusit nový Mercedes GLE. Nasedla, vyrazila a během chvíle dokázala nabourat čtyři auta a GLE otočit na bok.

Když se jdete projet s autem, na které jste zvědaví, je na místě opatrnost. Není podstatné, jestli auto stojí 30 tisíc nebo 3 miliony, vždy je potřeba počítat s tím, že vás vůz může něčím překvapit. Všechna normální auta na světě ale mají pedál plynu vpravo a brzdu, resp. brzdu a spojku vlevo od něj.

Pravděpodobně omyl v pořadí pedálů stál za nehodou, kterou vidíte na fotkách. Stala se u dealerství Mercedesu v Arlingtonu v americkém státě Virginia. Čtyři lidé včetně prodejce byli na palubě a řidička za volantem jen pár vteřin po nastoupení (svědci hovoří o šesti sekundách) dokázala otočit auto na bok. A nijak lehké, díváme se na Mercedes GLE.

Před převrácením na bok vůz narazil do čtyř zaparkovaných aut; srážka s tím posledním se zřejmě odehrála v tak nešťastném úhlu, že i v docela nízké rychlosti dokázala auto otočit na bok. Všichni čtyři lidé z auta vylezli ještě před příjezdem policie a hasičů. Jeden z nich byl vyšetřován s podezřením na poranění zad, jinak nebyl zraněn nikdo.

Svým způsobem je to obdivuhodné, kde kdo by nesvedl GLE otočit tak rychle ani kdyby chtěl. Přesto bychom radili... zopakovat si rozmístění pedálů, pokud si půjdete vyzkoušet nový vůz třeba poté, co jste pár let neřídili. Ono se to nezapomíná, jako jezdit na kole, pokud se ovšem šlapaček chopíte rukama, bůhvíjak dlouhá jízda z toho také nebude.


Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 1 - Mercedes GLE na boku Arlington dalsi 01Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 2 - Mercedes GLE na boku Arlington dalsi 02Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 3 - Mercedes GLE na boku Arlington dalsi 03Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 4 - Mercedes GLE na boku Arlington dalsi 04Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 5 - Mercedes GLE na boku Arlington dalsi 05Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 6 - mercedes gle na boku arlington 01Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 7 - mercedes gle na boku arlington 02Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 8 - mercedes gle na boku arlington 03Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 9 - mercedes gle na boku arlington 04Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 10 - mercedes gle na boku arlington 05Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 11 - mercedes gle na boku arlington 06Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 12 - mercedes gle na boku arlington 07Žena dokázala otočit na bok Mercedes GLE hned na začátku testovací jízdy - 13 - mercedes gle na boku arlington 08
Pár vteřin za volantem stačilo řidičce na takovouto spoušť. Mercedes to ale nemusí brát jako tragédii, třeba na základě této zkušenosti zvolila z příplatkové výbavy automatické parkování nebo pár bezpečnostních prvků navíc...

Zdroj: ARLnow

Marek Bednář

Diskuze 11 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše