Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky

Pokud si říkáte, že rohožky budou asi zatraceně dobrý byznys, pak v tomto případě máte jistě pravdu. Pro Davida MacNeila jde o jedno auto z mnoha.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky

3.6.2018 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Pokud si říkáte, že rohožky budou asi zatraceně dobrý byznys, pak v tomto případě máte jistě pravdu. Pro Davida MacNeila jde o jedno auto z mnoha.

Pokud budeme hledat nejdražší novou Škodu, narazíme dnes na strop u částky 3,5 milionu Kč. Pokud budeme hledat nejdražší nové osobní auto, bude vrcholem Bugatti za asi dvacetinásobek. Obě tyto sumy jsou ale drobnými vedle toho, kam se až mohou vyšplhat ceny starších ceněných vozů. Právě na tomto poli nyní padl rekord, neboť majitele změnilo jedno z nejvýjimečnějších aut světa s úctyhodnou historií. A nový majitel za něj zaplatil neskutečných 80 milionů dolarů, tedy bezmála 1,8 miliardy Kč.

Tato horentní suma je spojena - uhádli jste - s Ferrari 250 GTO. Žádné GTO v posledních letech snad nikdy nezměnilo majitele za méně než stamiliony korun a kus z roku 1963 s šasí číslo 4153 je i mezi pouhými 39 vyrobenými stroji výjimečný. Jde o stroj z původní výrobní série, který hned v roce 1963 skončil čtvrtý v Le Mans. Později vyhrál Tour de France (ne tu cyklistickou, pochopitelně...), nikdy nebyl vážně havarován a dodnes tak zůstává ve značně originálním stavu.

Experti na koupi podobných historických vozidel k tomu dodávají, že tento exemplář je za jedním ze tří nebo čtyřech nejlepších 250 GTO na světě. Jde prý o nejzachovalejší kus, který v posledních dekádách změnil majitele, proto také ta cena. A pokud vás právě ona udivuje zenejvíce, podle znalců do budoucna jen poroste - kus číslo 4153 má do pěti let svou hodnotou překročit metu 100 milionu dolarů, tedy více jak 2 miliard Kč.

Člověk, který podobné zhodnocení možná očekává, není o nic méně zajímavý. Kupcem vozu se stal David MacNeil, šéf firmy WeatherTech. Ta vyrábí rozličné ochranné pomůcky, nejznámější je ale výrobou speciálních gumových rohoží do aut. Vydělává na nich stamiliony dolarů ročně, takže si GTO jistě nekoupil z posledních peněz. Ostatně, je majitelem úctyhodné sbírky aut, která mu sama o sobě může vydělávat slušné peníze. Jen na této koupi může - pokud se odhadci nemýlí - během pěti let vydělat 442 milionů Kč.

Prodej tohoto GTO proběhl mimo aukční síně, takže jej neprovází žádné aktuální snímky vozu. Pokochat se jím ale můžete na starších snímcích z Goodwoodu, kde se právě kus číslo 4153 loni objevil. Skvost je to nepochybně, jestli má cenu skoro 1 800 nových aut za milion korun ale musíte zvážit sami...


Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 1 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 01Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 2 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 02Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 3 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 03Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 4 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 04Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 5 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 05Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 6 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 06Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 7 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 07Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 8 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 08
Kdo by řekl, že na trávníku se tu povalu skoro 1,8 miliardy Kč

Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 9 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 09Díváte se do nejdražšího auta světa. Za 1,8 miliardy Kč ho koupil šéf firmy na rohožky - 10 - Ferrari 250 GTO 1963 nejdrazsi prodej 10
David MacNeil tímto strojem rozšířil sbírku starších aut všeho druhu. Zde jej vidíme také s Astonem Martin, má být ale hlavně sběratelem historicky cenných Ferrari

Zdroj: The Daily Express

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.