McLaren F1: revoluční stroj přepsal dějiny superaut

 | 11 příspěvků | 31.10.2015 Marek Bednář
Reagovat

Nepřihlášený david

Mclaren f1 určitě milníkem.. | 1.11.2015 09:53reagovat
avatar

Mclaren f1 určitě milníkem a úžasným strojem byl, ALE:

Nejdokonalejší stroj všech dob, který fyzicky jednou určitě ano (už i je), ale velikostí odkazu NIKDY nebude překonán. Nebýt veyronu, tak by zde nebyly ani dnešní supersporty, nebo by vypadaly zcela jinak. Už nikdy žádné auto nebude tak dokonalé a rychlé, jako byl veyron ve své době. Veyron je jako projekt Manhatan nebo projekt Apollo nebo Jan Hus. Je to historický milník a jeho odkaz, to co znamenal a udělal pro automobilový svět, jak přepsal absolutně všechna pravidla, realizoval to, co si lidé mysleli, že je do té doby nemožné si bude svět a lidstvo pamatovat NAVŽDY. Největším automobilovým milníkem techniky a zázrakem své doby, nejdokonalejším supersportem všech dob, je jedině Veyron. A veyron nebyl dosud překonán v té disciplíně pro kterou byl primárně navržen a tou je zrychlení a max. rychlost. Po 10ti letech. Ve své době byl rychlý i na okruhu. Dnešní supersporty jsou v mnohém dokonalejší (hlavně okruh), než skvostné Bugatti, ale je třeba si uvědomit dvě věci.

1)v poměru ke své době nejsou zdaleka takovým zázrakem jako veyron k té své.

2)nebýt veyronu, tak by nebyly tak rychlé a vypadaly úplně jinak. Vše začalo Bugatti.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený koupelna

Reakce na: Mclaren f1 určitě milníkem.. | 1.11.2015 12:23reagovat
avatar

Veyron je přemotorovaný kepl a pro automobilový svět neudělal vůbec nic. Jen předvedl, jak nicotně utopit prachy v projektu, který vyústil v nudné, ošklivé, na okruhu neschopné, na silnici chladné auto, které se jen nesmyslně honilo za čísílky na kusu papíru. Na Veyron sere pes, každé auto ze Svaté trojice je 10x přínosnější, charakternější a pokrokovější, zkrátka opravdová auta pro šoféry, oproti té zrůdné mamutí bugatce.

Nepřihlášený david

Bugatti veyron je tím nejd.. | 1.11.2015 17:26reagovat
avatar

Bugatti veyron je tím nejdokonalejší a nejpokrokovějším strojem také proto, že to uznávají pouze ti lidé, jež autům opravdu rozumí.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený lordKakacek

Ti, kteří autům opravdu ro.. | 1.11.2015 17:59reagovat
avatar

Ti, kteří autům opravdu rozumí nenazývají Veyron supersportem, ale hypersportem kolego ;)

Nepřihlášený koupelna

Reakce na: Bugatti veyron je tím nejd.. | 1.11.2015 19:48reagovat
avatar

Snad tím nemyslíš sebe? :D

Veyron pozná i ti největší laici, ale jen proto, že se dočetli o číslíčku 400 km/h a o papírových údajích. V praxi je to auto mizerné. Zpráskají ho 5x levnější auta, jak na silnici, na okruhu, co se zábavy a schopností týče, stejně co se týče propojení s řidičem a po stránce emocí.

Jo a volové jste oba, Veyron není žádný supersport nebo hypersport, je to jen předražené a neschopné GT.

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený

Reakce na: Snad tím nemyslíš sebe? :D.. | 1.11.2015 23:28reagovat
avatar

Hned se pozná odborník...?

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený Syčák

Reakce na: Hned se pozná odborník...?.. | 1.11.2015 23:44reagovat
avatar

To není odborník, ale ubožák co má od narození hlavu strčenou v zadku vzpínajícího se koníka a dodnes ji nevystrčil. Takže se nemůžeš divit jeho slintům..

Zobrazit reakce..

Nepřihlášený koupelna

Reakce na: To není odborník, ale ubožák.. | 2.11.2015 01:24reagovat
avatar

Prosím???

Nepřihlášený david

Pravda... hypersport je le.. | 2.11.2015 09:24reagovat
avatar

Pravda... hypersport je lepší označení. Když to člověk bere do důsledků, ale opravdu na veyronu je nejúžasnější, že ho za nejlepší vůz se sportovním zaměřením považují opravdu jen ti, kdo tomu rozumí. Tedy většinou ne, lidé z internetových diskuzí. Jeho dokonalost tkví totiž v něčem zcela jiném, než jen v jeho fyzických schopnostech. Svatá trojice na rozdíl od veyronu 1)nic nedokázala 2)jsou to obyčejná auta > jakých historie poznala mraky > za pár let budou NIC ( kromě 918 spyder) v nekonečné historii 3) o veyronu se zato oprávněně učí na školách 4)svatá trojice nikdy nevstoupí do historie, tak jako veyron

Co udělala svatá trojice?? Zajela pár okruhových časů, jen o málo lepších, než auta 5x levnější a to jsou určena na okruh. Veyron byl v poměru ke své době na okruhu stejně rychlý jako ta svatá trojice k té dnešní. Byl nejrychlejším okruhovým autem své doby. Rychlejší než Enzo, MC12, carrera GT. A to nebyl na okruh primárně stavěný. Primárně byl stavěný jako pohodlné, řekněme hypersportovní GT, se kterým dokáže jet rychle každý. Podívejte se jak dominuje svatá trojice dnes a co dokázal veyron ve své době. Je to naprosto nesrovnatelné.

Nepřihlášený lordKakacek

Ač jako nesympatizant Veyr.. | 4.11.2015 12:12reagovat
avatar

Ač jako nesympatizant Veyronu musím souhlasit, že tvoje argumentace je velmi trefná

Nepřihlášený E36

Co říct ? pro mě nejlepší.. | 5.11.2015 00:40reagovat
avatar

Co říct ? pro mě nejlepší auto všech dob, snad ho někdy aspoň uvidím in natura :-D Akorát jak vidím ten motor vždycky si vzpomenu na zašlapané BMW M8 :-(

Přidat příspěvek
(pro zasílání reakcí, adresa nebude zveřejněna)
Max. 2000 znaku
b_468_60.gif

Živá témata na fóru

zobrazit vše