Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut

Vznikl v pouhých devíti exemplářích a je výjimečné vidět jej na fotkách, natož pak ve skutečnosti. Spatřit detailní čištění takového skvostu je pak raritní podívanou, tady ale můžete očistu Lamborghini Veneno Roadster vidět na vlastní oči.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Zajímavosti

Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut

30.7.2020 | Mirek Mazal

Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut

/

Foto: Topaz Detailing@Youtube

Vznikl v pouhých devíti exemplářích a je výjimečné vidět jej na fotkách, natož pak ve skutečnosti. Spatřit detailní čištění takového skvostu je pak raritní podívanou, tady ale můžete očistu Lamborghini Veneno Roadster vidět na vlastní oči.

Lamborghini Veneno vzniklo v omezené sérii pouhých čtrnácti vyrobených kusů. Pět vzácných kupé a devět roadsterů oslavilo padesáté narozeniny ikonické automobilky, prodejní cena jednoho otevřeného provedení narostla až na astronomických 154 milionů korun.

K výjimečnému zboží pasuje výjimečný přístup, proto se podobné poklady nemyjí hadicí, mýdlem a smetáčkem, nýbrž prvotřídní kosmetikou. Očista nejdražších aut připomíná wellness pětihvězdičkového hotelu. Úroveň poskytnutých služeb by mohla závidět nejedna žena pečlivě dbající o svůj zevnějšek.

Jak vypadají procedury v rámci mytí jednoho z devíti Venen Roadster, ukázalí mistři ze studia Topaz Detailing. Britové nejprve překontrolovali objemnou sadu připraveného nářadí, doplnili zásoby přípravků, nasadili ochranné rukavice a začali precizní práci. Prvně bylo potřeba provést dekontaminací exteriéru. Uvolnění špíny zajistily různě velké štětce a tlakový proud filtrované vody. Poté byl aplikován jemný citrusový roztok, aby povolily další nánosy nečistot. Následovala vrstva pěny, ruční drhnutí a zase několikanásobná sprcha s kompletním vysušením.

Úvodní etapa pokročila do místního dolaďování horkou párou. Strojový ofuk dokončí přípravu špatně dostupných částí na aplikaci průhledných vrstev specializovaných preparátů dlouhotrvající ochrany. Pevný film je možné vytvořit i na discích kol či brzdičích kotoučů, rozsah či místo aplikace je jen otázkou zručnosti pracovníka.

Topaz patří mezi špičku, proto je jeho představení umývacím koncertem, po závěrečném dění přišla na řadu průhledná fólie konzervující vnější část Lamborghini. Ohebná protekce před odletujícími kamínky a usazeným nepořádkem přilnula k podkladu. Správná instalace podobného kabátu slibuje životnost až 10 let hydrofobního krytí nejohroženějších partií vozu.

Karbonový Batmobil prokoukl, i když nebyl před několikadenním mytím nijak znečištěný. Pokud byste se ptali na cenu takového čištění, pohybuje se v řádu statisíců Kč - obecně vzato extrémní suma, vzhledem k ceně vozu v řádu stovek milionů korun nic až tak neadekvátního.


Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 1 - Lamborghini Veneno detailing foto 01Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 2 - Lamborghini Veneno detailing foto 02Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 3 - Lamborghini Veneno detailing foto 03Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 4 - Lamborghini Veneno detailing foto 04Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 5 - Lamborghini Veneno detailing foto 05Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 6 - Lamborghini Veneno detailing foto 06Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 7 - Lamborghini Veneno detailing foto 07Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 8 - Lamborghini Veneno detailing foto 08Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 9 - Lamborghini Veneno detailing foto 09Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 10 - Lamborghini Veneno detailing foto 10Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 11 - Lamborghini Veneno detailing foto 11Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 12 - Lamborghini Veneno detailing foto 12Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 13 - Lamborghini Veneno detailing foto 13Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 14 - Lamborghini Veneno detailing foto 14Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 15 - Lamborghini Veneno detailing foto 15Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 16 - Lamborghini Veneno detailing foto 16Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 17 - Lamborghini Veneno detailing foto 17Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 18 - Lamborghini Veneno detailing foto 18Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 19 - Lamborghini Veneno detailing foto 19Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 20 - Lamborghini Veneno detailing foto 20Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 21 - Lamborghini Veneno detailing foto 21Mistři v oboru ukázali, jak se čistí jedno z vůbec nejvzácnějších moderních aut - 22 - Lamborghini Veneno detailing foto 22
Mytí arabského Lamborghini Veneno je vskutku výjimečná zakázka vyžadující výjimečný přístup. Foto: Topaz Detailing@Youtube

Zdroj: Topaz Detailing@Youtube přes Motor Authority

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.