Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů

Neohromí rozsahem, ale spíše svou vytříbeností, je to smetánka mezi smetánkou italských superaut. Majitel se podle jednoho z nich nepřejmenoval, příjmení Miura má od narození. To se vám se jménem Novák nepoštěstí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů

16.2.2020 | Petr Miler

Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Neohromí rozsahem, ale spíše svou vytříbeností, je to smetánka mezi smetánkou italských superaut. Majitel se podle jednoho z nich nepřejmenoval, příjmení Miura má od narození. To se vám se jménem Novák nepoštěstí.

Za dekády, po které s nadšením sleduji vše, co se šustne okolo aut, jsem na fotkách či osobně viděl nespočet automobilových sbírek, málokterá na ně ale udělala takový dojem jako ta, kterou můžete vidět na fotkách níže. Jejím majitelem je pan Miura, japonský miliardář, kterého si zejména italské automobilky považují tak moc, že pro něj dělají auta jako pro nikoho jiného v Japonsku. A někdy i na světě.

Na rozdíl od řady jiných zámožných sběratelů své stroje nedává na odiv jen na dálku, rád je ukáže prakticky komukoli z nadšenců. A neobvyklý je jistě i tím, že s naprostou většinou aut pravidelně jezdí, například jeho Ferrari Enzo najelo jen v jeho rukou už 8 000 km. Jistě, na poměry běžných aut směšné číslo, ale ukažte nám, kolik těchto či podobných vozů najelo takové kilometry v rukou jediného majitele.

Svou sbírku schraňuje v nepříliš nápadné cihlové budově asi hodinu jízdy od Tokia a pravidelně ježděné Enzo je jen jedním z mnoha vozů, nad kterými člověku padne čelist. Zejména italských skvostů je tu zde nespočet - nechybí zbytek posvátné pětice výročních speciálů Ferrari od 288 GTO přes F40 (dokonce v několika verzích) a F50 až po LaFerrari. Všechny se zdají být stejně „nudně” červené, ale není tomu tak. Třeba LaFerrari je jako jediné na světě vyvedeno v odstínu Rosso Shiro, v barvě namíchané je pro pana Miuru a jen pro jeho LaFerrari.

Stačí ale pohlédnout kamkoli jinam a zrak může přecházet dál. Lamborghini Aventador SV slouží jako vůz pro denní ježdění, Ferrari 512BB v úpravě Koenig Specials je pozoruhodnou odchylkou od ryze továrních specialit, kterou pan Miura vlastní celých 32 let. A také je tu Lamborghini Reventón, speciál vyrobený v pouhých 20 kusech, z nichž do Asie zamířil jeden jediný. Hádáte správně, za panem Miurou.

Zvláštní článek by sneslo ultravzácné Ferrari F40LM stojící v těsné společnosti historického skvostu jménem Ferrari 275 GTB. A hned vedle něj perla celé kolekce - Lamborghini Miura, auto, které si pan Miura snad ani nemůže dovolit nevlastnit. Každé Lambo tohoto jména je dnes vzácností, tato je ale přece jen výjimečnější.

Jejím prvním majitelem nebyl nikdo menší než Frank Sinatra, který auto později věnoval auto své přítelkyni. Ta jej nedlouho později vyměnila za novější Countach a to byla příležitost pro pana Miuru chopit se vzácného kusu svého „jmenovce na kolech” a nikdy se jej už nevzdat. Ve své typické oranžové barvě vypadá naprosto fantasticky a neztrácí se ani vedle novějších a dnes obvykle obletovanějších strojů.

Podívejte na to všechno na fotkách Claire a Ayeshe, kteří po Japonsku loví snímky těch nejzajímavějších aut. Není to pochopitelně vše, co pan Miura vlastní, na jiném místě skladuje obyčejnější auta, mezi která se řadí třeba i Porsche 911 GT2 RS. Inu, úroveň jeho přístupu k autům dosáhla jednoho z možných vrcholů.


Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 1 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 01Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 2 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 02Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 3 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 03Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 4 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 04Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 5 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 05Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 6 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 06Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 7 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 07Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 8 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 08Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 9 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 09Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 10 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 10Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 11 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 11Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 12 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 12Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 13 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 13Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 14 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 14Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 15 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 15Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 16 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 16Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 17 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 17Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 18 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 18Nejúžasnější sbírka aut v Japonsku patří muži, který se jmenuje jako jeden z vozů - 19 - Sbirka superaut pan Miura Japonsko 19
Sbírka superaut pana Miury je fascinující záležitostí, je označována za nejlepší v Japonsku a jistě patří i mezi jednu z nejlepších na světě

Zdroj: Drive Tribe

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše