Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka

Možná vám slovo „prodejna” přijde v případě dealerství aut nepatřičné, ale V Dubaji se exkluzivní auta prodávají jako housky na krámě. I proto si tu v podstatě cokoli můžete v různých provedeních vybírat jako pečivo ve smíšeném zboží.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka

21.5.2019 | Mirek Mazal

Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Možná vám slovo „prodejna” přijde v případě dealerství aut nepatřičné, ale V Dubaji se exkluzivní auta prodávají jako housky na krámě. I proto si tu v podstatě cokoli můžete v různých provedeních vybírat jako pečivo ve smíšeném zboží.

Spojené arabské emiráty jsou domovem nepřeberného množství bohatých lidí. V nejlidnatějším městě jménem Dubaj fungují dokonce dva automaty na zlato, ale nejvyšší životní úroveň planety se častěji odráží v přítomnosti exotických aut téměř na každém rohu. Silnice jsou plné impozantních modelů, potkat nablýskané supersporty v ulicích nevyžaduje ani chvíli čekání.

Všechny významné automobilky mají v Dubaji své zastoupení, aby byly co nejblíže petrodolarům v majetku šejků. Velevážení zákazníci ale nemusí vybírat jen u nich, i nezávislí dealeři neustále zdokonalují své služby. A někteří to dotáhli opravdu daleko, jak dokazuje návštěva prý vůbec největšího prodejního místa s exkluzivními vozy na celém světě. V podstatě pro náhodné zájemce tu mají připraveno k okamžitému vyzvednutí skoro všechno myslitelné, obvykle v několika exemplářích.

Ulice Sheikh Zayed Road vede k obchodu s nápisem VIP Motors. Rozlehlé místo se skoro zdráháme nazvat autosalonem, tohle je prostě prodejna, pomalu samoobsluha s výjimečnými vozy. První pohled dovnitř připomene ohromující sbírku aut sultána Bruneje, ve které se nachází nespočet superaut, většina z nich navíc v několika verzích. A druhý pohled vlastně též.

Zásoba všech vrcholných Ferrari,Porsche,, Lamborghini, Bentley, BMW, McLarenů či Mercedesů je neskutečná. A opravdu nejde jen o to, že tu tahle auta mají, ale i v kolika provedeních jsou k dispozici. Jen stručně pro příklad můžeme vidět čtyři kusy Ferrari 812 Superfast, třikrát Lamborghini Aventador SVJ, zástup Mercedesů-Benz třídy G a dokonce i vzácnosti jako dva exempláře Bugatti Veyron, trojici Porsche 918 Spyder, McLaren P1 anebo Ferrari LaFerrari. A takové Lamborghini Urus tu hraje roli blízkou skladové Octavii 1,5 TSI.

Hala podobná hračkářství pro dospělé skrývá i naprosté exkluzivity, tedy vozy typu Rolls-Royce Cullinan Billionaire či Mercedes-Maybach G 650 Landaulet. Vyjmenovat kompletní nabídku by dalo na pár nudných á-čtyřek, a tak vás tím nebudeme zatěžovat slovy. Podívejte se na ni obrazem - svým pojetím plně odpovídá geografickému umístění v centru Dubaje blízko Burdž al-Arab. Jen pozor, snadno se vám z ní může zamotat hlava...


Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 1 - Prodejna aut v Dubaji foto 01Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 2 - Prodejna aut v Dubaji foto 02Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 3 - Prodejna aut v Dubaji foto 03Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 4 - Prodejna aut v Dubaji foto 04Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 5 - Prodejna aut v Dubaji foto 05Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 6 - Prodejna aut v Dubaji foto 06Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 7 - Prodejna aut v Dubaji foto 07Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 8 - Prodejna aut v Dubaji foto 08Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 9 - Prodejna aut v Dubaji foto 09Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 10 - Prodejna aut v Dubaji foto 10Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 11 - Prodejna aut v Dubaji foto 11Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 12 - Prodejna aut v Dubaji foto 12Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 13 - Prodejna aut v Dubaji foto 13Největší prodejna luxusních a sportovních aut na světě vypadá jako sultánova sbírka - 14 - Prodejna aut v Dubaji foto 14
Největší dealerství sportovních a luxusních aut na světě stojí v Dubaji. A je přesně tak bláznivá, jak čekáte

Zdroj: B CHOWW@Youtube

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše