Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného

Slavný moderátor Top Gearu a The Grand Tour se před kamerou tváří jako velký milovník aut, ale jak je tomu ve skutečnosti? Příběh jeho modrého Defenderu dává dokonalou odpověď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného

21.8.2018 | Mirek Mazal

Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Slavný moderátor Top Gearu a The Grand Tour se před kamerou tváří jako velký milovník aut, ale jak je tomu ve skutečnosti? Příběh jeho modrého Defenderu dává dokonalou odpověď.

Richarda Hammonda vám jistě nemusíme nikterak podrobněji představovat. Slavný britský novinář byl jednou z tváří nejúspěšnější éry Top Gearu, nyní s Jeremym Clarksonem a Jamesem Mayem pokračují v započaté práci pod hlavičkou The Grand Tour a i lidé nežijící auty jej mohli poznat coby průvodce dalšími úspěšnými televizními pořady. Richard na obrazovce nejednou ukázal, že si k autům nezřídka vytváří silný citový vztah a dnešní příběh vám ukáže, že nejde jen o pózu pro kamery.

V soukromém životě patří mezi jeho oblíbence auta od Land Roveru. Hlavně nerozbitné [0000025351 Defendery]] a Richard Hammond jsou nerozlučnou dvojkou, však je to ideální stroj na ježdění po jeho venkovském sídle v hrabství Herefordshire. Richard jich dnes vlastní hned několik, láska k jednoduchému terénnímu automobilu ale začala klíčit už po jeho svatbě, kdy s Defenderem zažil krásné chvíle.

Sám říká, že před osmnácti lety to bylo jeho první rodinné auto. Vzpomíná, jak se svým modrým dieselovým parťákem odjel do Francie koupit svatební víno, dovezl družičky na obřad, vozil s ním dcery do školy, a také s ním pak všichni společně vyrazili na dovolenou. Časem ale potřeboval peníze a milovaný off-road musel z domu. Nikdy se s prodejem nesmířil, ale okolnosti byly nesmlouvavé, Hammond nebyl vždy bohatou celebritou, jakou je dnes.

Po osmi letech ale podobné problémy neřešil, a tak udělal něco nevídaného - vyhledal někdejšího kupce a pokusil se jej přesvědčit, aby mu vůz prodal zpět. Prý aby po letech zase klidně usínal, musel auto dostat zpět do své garáže. Nakonec byl úspěšný a celý příběh nám připomněl tento čtvrtek, kdy s krásně udržovaným Defenderem symbolicky vyrazil na francouzskou večeři.

K fotkce svého nejoblíbenějšího auta Hammond dodal: „Takže k čertu s obavami nad tím být sentimentální ke kusu kovu. Je to součást rodiny a vždy bude, i když stále ztrácí olej a vodu. A motorek stěrače čelního skla se pokazil. A okna chrastí. A vtipně smrdí, ale to já také.“ Výstižná slova pro bláznivého Křečka, jak mu nejen kolegové přezdívají. Potvrzuje tím vlastní prohlášení, že do oblasti jeho zájmu patří „cokoliv v rozmezí od Land po Rover“.

I když v jeho sbírce dnes není sám, tento modrý Defender 110 má na Hammondově dvoře výsostní místo. Sice nemá kožené sedačky, klimatizaci, navigaci, automatické stahování oken ani jiné výdobytky, ale s velkými koly s pořádným vzorkem, nášlapy a robustním pohonem všech kol dokáže vše nezbytné. A je to i praktické auto, na vzadu umístěné lavice potažené látkou se vejde tolik lidí, že Hammond nepotřebuje autobus. Na jednu nedávnou hostinu zpět odkoupeným rodinným vozem svezlo tohle auto 12 lidí. Učebnicový příklad nehynoucí lásky k autu, nemyslíte?


Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 1 - Land Rover Defender Richard Hammond 01Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 2 - Land Rover Defender Richard Hammond 02Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 3 - Land Rover Defender Richard Hammond 03Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 4 - Land Rover Defender Richard Hammond 04Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 5 - Land Rover Defender Richard Hammond 05Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 6 - Land Rover Defender Richard Hammond 06Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 7 - Land Rover Defender Richard Hammond 07Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 8 - Land Rover Defender Richard Hammond 08Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 9 - Land Rover Defender Richard Hammond 09Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 10 - Land Rover Defender Richard Hammond 10Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 11 - Land Rover Defender Richard Hammond 11Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 12 - Land Rover Defender Richard Hammond 12Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 13 - Land Rover Defender Richard Hammond 13Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 14 - Land Rover Defender Richard Hammond 14Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 15 - Land Rover Defender Richard Hammond 15Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 16 - Land Rover Defender Richard Hammond 16Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 17 - Land Rover Defender Richard Hammond 17Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 18 - Land Rover Defender Richard Hammond 18
Hammond obdivuje všechny Defendery. Tento prodal kvůli nedostatku peněz, ale musel si ho časem koupit zpět

Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 19 - Land Rover Defender Richard Hammond 19Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 20 - Land Rover Defender Richard Hammond 20Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 21 - Land Rover Defender Richard Hammond 21Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 22 - Land Rover Defender Richard Hammond 22
Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 23 - Garaz Richarda Hammonda 2018 01Richard Hammond musel v nouzi prodat své první rodinné auto. Pak udělal něco nevídaného - 24 - Garaz Richarda Hammonda 2018 03
Od té doby si přikoupil ještě několik dalších, ten modrý ale už asi navždy zůstane jeho největší láskou

Zdroj: Drive Tribe

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.