Vyrážíme na roadtrip. Jak se na něj připravit?

Zkuste místo klasické dovolené v resortu naplánovat originální cestu a obrazit nová místa s pomocí vlastního auta. Pocit nespoutanosti a netradiční zážitky vás naplní více než povalování se na pláži. Pročtěte si naše tipy, připravte se na cestu a užijte si neobvyklou dovolenou naplno.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Inzerce

Vyrážíme na roadtrip. Jak se na něj připravit?

17.1.2020 | inzerce

Vyrážíme na roadtrip. Jak se na něj připravit?

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Zkuste místo klasické dovolené v resortu naplánovat originální cestu a obrazit nová místa s pomocí vlastního auta. Pocit nespoutanosti a netradiční zážitky vás naplní více než povalování se na pláži. Pročtěte si naše tipy, připravte se na cestu a užijte si neobvyklou dovolenou naplno.

Před odjezdem

Než sednete za volant s cílem vystoupit v jiné zemi, určitě nezapomeňte zařídit několik důležitých opatření. Zjistěte si u své pojišťovny, jaké služby máte sjednané ve smlouvě o povinném ručení a zda se vztahují i na zahraničí. U některých institucí máte v zákonném pojištění i asistenční služby nebo další servis - jestliže vám sjednaná pojistka nevyhovuje, najděte si lepší na webech zabývajících se srovnáním povinného ručení.

Dále si domluvte cestovní pojištění pro všechny osoby v autě a udělejte kopie důležitých dokumentů (občanské průkazy, pasy, dokumenty k vozidlu atd.). Nechte auto zkontrolovat v servisu, aby bylo na cestu perfektně připraveno. Nakonec si nastudujte dopravní specifika země, kam cílíte, i těch, kterými máte v plánu jen projíždět. Budou se vám hodit i informace o výši částky za mýtné či dálniční známky.

Na náladě záleží

Pokud nevyrážíte na cestu jako osamělý turista, hodí se spolucestující do nepohody. Můžete se celou dobu královsky bavit, ale malý prostor auta může u někoho způsobit i ponorkovou nemoc. Předem se domluvte na upřímnosti a bude se vám „spolucestovat“ lépe. Jakmile nastane krizová situace, snažte se ji řešit s chladnou hlavou a bez emocí - myslete na to, že za pár hodin z ní bude nová veselá historka.

Plánujte alespoň hrubě

Měli byste mít předem rozvržený alespoň hrubý plán cesty. Vypíchněte ta nejzajímavější místa, která chcete stoprocentně navštívit - podle nich se pak orientujte i časově. Pokud se vám bude někde líbit, klidně zůstaňte o den déle. Svoboda roadtripu závisí i na adaptování se na nové situace a na prožívání přítomného okamžiku.

Vyrážíme na roadtrip. Jak se na něj připravit? - 1 - Skoda Superb facelift a Citigo iV 2019 prvni foto 11

Spát v autě nebo v penzionu?

Domluvte se, jestli budete spát v autě, ve stanu či v penzionech. Na ubytování se dá hodně ušetřit, pokud slevíte ze svého komfortu. Některá velká auta se dají snadno přetvořit v miniložnici s pomocí sklopených sedaček a skladné matrace. Pokud vás finanční stránka dovolené netíží, můžete si zapůjčit i opravdový obytný vůz a přesouvat svůj pohodlný dům na kolečkách kamkoli se vám zachce.

Tipy na cestu

Během samotné cesty myslete na pravidelné zastávky, při kterých se řidičova mysl zregeneruje a tělo občerství. V autě navoďte příjemnou náladu oblíbenou muzikou nebo zajímavými podcasty. Na wi-fi si stáhněte aplikaci s offline mapami, abyste se nikde neztratili a pořiďte si malý koš na odpadky, abyste udrželi prostor čistý. Užijte si zábavu i při samotných přesunech, hrajte hry - klasiku v podobě hádání osobností, slovního fotbalu nebo moderních verzí společenských her do auta.

Vystupte ze své pohodlnosti

Roadtrip nabízí úžasné možnosti, jak poznat nová místa a užít si je z úplně jiného pohledu. Takovým způsobem cestování můžete ušetřit i polovinu výdajů a zároveň si celou dovolenou organizovat po svém. Nezapomeňte se však předem chránit pojištěním a nechte své vozidlo důkladně zkontrolovat. Ať už jste věčný plánovač nebo čekáte, co život přinese, z dovolené po čtyřech kolech získáte spoustu netradičních zážitků.

inzerce

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše