Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS

Aston před premiérou v Ženevě odhalil nový model, který vlastně není až tak nový. Jmenuje se Virage a je téměr dokonalým spojením DB9 a DBS.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS

24.2.2011 | Mirek Brokeš | Přidat příspěvek

Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Aston před premiérou v Ženevě odhalil nový model, který vlastně není až tak nový. Jmenuje se Virage a je téměr dokonalým spojením DB9 a DBS.

Pro necvičené oko je téměř nemožné poznat, který ze současných Astonů má před sebou. A situace bude ještě komplikovanější. Pomineme-li hypersport One-77, sedí na vrcholu nabídky Astonu model DBS. Jeho cenovka 175 000 GPB se může leckomu zdát přivysoká, další model v nabídce, DB9, se zase může jevit jako příliš slabý. Právě pro tyto „váhavce” je připravena nová dvojice modelů Virage, která jak cenou (150 000 GPB), tak výkonem sedí přesně na půli cesty.

Virage je, stejně jako všechny nové modely Astonu, založen na platformě VH, jejímž základem je kombinace hliníkového rámu a panelů karoserie z hliníku, hořčíku kompozitních materiálů. K té je přidán známý V12 o objemu 6,0 l, který je naladěn na výkon 490 k při 6500 1/min. Maximum krouticího momentu je 570 N.m při 5750 1/min. Na něj navazuje u zadní nápravy umístěná (uspořádání transaxle) automatická šestistupňová převodovka ZF, kterou Aston nazývá Touchtronic II. Virage dostal kratší stálý převod. To mu pomáhá k dosažení zrychlení z 0-100 km/h za méně než 5 s (přesně 4,6 s), maximální rychlost je 299 km/h.


Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 1 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 01Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 2 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 02Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 3 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 04

Všechna kola jsou nezávisle zavěšena na dvojitých závěsech a o tlumení se starají tlumiče Bilstein s v pěti stupních proměnnou charakteristikou. Dalších pět stupňů je k dispozici po zmáčknutí tlačítka Sport, což také přiostří odezvu plynu, zrychlí řazení a vypne funkci automatického přeřazení při dosažení omezovače otáček. Sériově budou montovány uhlíko-keramické kotouče v kombinaci se šestipístkovými brzdiči na přední a čtyřpístkovými na zadní nápravě. Standardem jsou 20" kola s pneumatikami Pirelli P Zero.

Z vnějšího pohledu se Virage staně jedním z nejuhlazenějších Astonů. Klasická silueta DBS a DB9 dostala nové panely tak, aby byla zdůrazněna čistota a elegance linií. Zjevné je to zejména u přídě, které dominují protažené bixenonové světlomety a mřížka chladiče inspirovaná hypersportem One-77.

Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 4 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 14Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 5 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 18Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 6 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 16

Hlavní změnou v interiéru, který je řešen buď jako 2+2, nebo jako dvoumístný s odkládací lavicí na místě zadních sedadel, je premiérové použití nového navigačního systému od firmy Garmin, který se postupně rozšíří i do dalších modelů. Zbytek je plně v souladu se standardy značky a vévodí mu použití kvalitní kůže a vyloženě designových prvků v podobě skleněných tlačítek. Samozřejmostí je kvalitní audiosouprava od Bang & Olufsen.

Prodeje nového služebního vozu agenta Jejího Veličenstva začne už v březnu, tedy nedlouho po premiéře v Ženevě.

Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 7 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 05Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 8 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 06Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 9 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 07Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 10 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 08Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 11 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 09Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 12 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 10Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 13 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 11Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 14 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 12Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 15 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 13Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 16 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 15Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 17 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 17Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 18 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 19Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 19 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 20Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 20 - Aston Martin Virage Coupe predstaveni 21
Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 21 - Aston Martin Virage Volante predstaveni 01Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 22 - Aston Martin Virage Volante predstaveni 02Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 23 - Aston Martin Virage Volante predstaveni 03Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 24 - Aston Martin Virage Volante predstaveni 04Aston Martin Virage Coupe a Volante: trochu DB9, trochu DBS - 25 - Aston Martin Virage Volante predstaveni 05
Aston Martin Virage Coupe a Volante

Mirek Brokeš

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše