Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů

Vzhledem k nekonečným možnostem konfigurace je každý Chiron unikát, jen pár jich ale vzniká s cílem jím být. Zebra je jedním z nich a v davu se opravdu neztratí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů

3.12.2019 | Mirek Mazal

Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vzhledem k nekonečným možnostem konfigurace je každý Chiron unikát, jen pár jich ale vzniká s cílem jím být. Zebra je jedním z nich a v davu se opravdu neztratí.

Uplynuly zhruba dva měsíce od chvíle, kdy jsme vám mohli ukázat jeden z nejpodivněji vyhlížejících Chironů na prvních neoficiálních fotkách a nyní se jím skrze oficiální kanály chlubí sama automobilka. Otázkou ovšem je, zda se vůbec má čím chlubit.

Bugatti se totiž rozhodlo dát světu vědět, že dalo za vznik Zebře. Ne, Francouzi se nedali na genetické experimenty, přesně tímto slovem označují pestrobarevný Chiron, k němuž se název pruhovaného zvířete hodí více, než by člověka v souvislosti s 1500koňovým hypersportem kdy napadlo.

Bugatti Chiron s celým označením „Zebra 1 of 1“ ctí své jméno modrými pruhy malovanými od přední masky přes boční linky až ke koncovému osvětlení. Individuální program lakování byl poprvé představen u Bugatti Veyron L’Or Blanc, později se podobně zdobil Veyron Grand Sport Vitesse L’Or Blanc nebo Veyron Super Sport Le Saphir Bleu.

Lakýrníci unikátní Zebry zkombinovali schéma šedého odstínu střelného prachu s titanovou modří, vytvořená kombinace spolehlivě zajistí všudypřítomnou pozornost kdekoliv. Malba výstředních prvků probíhala ručně a každá linka zabrala umělcům několik týdnů soustředěné práce.

Prezentované video z dílny Bugatti letmo ukazuje i interiér, který do značné míry koresponduje s povrchovou úpravu karoserie pruhovaného Chironu. Barevné linky vedou výplněmi dveří až na sportovní sedadla, zbytek detailů kokpitu je skryt ve stínu tajemných záběrů. Asi to není nic podle našeho gusta, označit zvolenou stylizaci za „kontroverzní” je možná ještě zbytečně slabé vyjádření. Ale každému dle jeho preferencí, něco jedinečného vytváří odvážná kombinace vnějšího a vnitřního zpracování zcela nepochybně


Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 1 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 01Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 2 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 02Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 3 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 03Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 4 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 04Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 5 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 05Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 6 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 06Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 7 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 07Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 8 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 08Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 9 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 09Bugatti oficiálně ukázalo jeden z nejkontroverzněji stylizovaných Chironů - 10 - Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 dalsi foto 10
Bugatti Chiron Zebra 1 of 1 míří za blíže neupřesněným sběratelem zjevně pocházejícím z USA. Vkus má nepochybně svérázný

Zdroj: Bugatti@Facebook

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše