Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace

Chevy představil v Buenos Aires koncept modelu Colorado do extrémních podmínek. Naznačuje i to, jak bude vypadat další generace běžného provedení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace

20.6.2011 | Petr Štefek | Přidat příspěvek

Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Chevy představil v Buenos Aires koncept modelu Colorado do extrémních podmínek. Naznačuje i to, jak bude vypadat další generace běžného provedení.

Chevrolet Colorado v provedení Rally vypadá na to, že by mohl aspirovat na vozidlo hodné závodu Paříž-Dakar nebo rovnou jako lunární taxík pro misi na Mars. Jenže žádné takové ambice nemá, jeho cílem je přiblížit podobu nové generace Colorada ve formě, za kterou by se nemusel stydět ani lecjaký „hummerista”.

Společnost si vybrala pro uvedení tohoto konceptu Buenos Aires International Motor Show, tedy nejvýznamnější argentinský autosalon. Můžete se divit, že volba padla právě na toto automobilové dostaveníčko, ale je třeba si uvědomit, že velkým odbytištěm podobných čtyřkolových monster je krom severní Ameriky také její jižní část s velkým podílem nezpevněných komunikací a velkých dobytkářských rančů.

O agresivní vzezření Colorada Rally se krom jeho základních, ne zrovna přátelsky vyhlížejících linií zasluhuje také podvozek s velkou světlou výškou a speciální pneumatiky BFGoodrich Mud Terrain s rozměry 305/60 R18. Přední a zadní nájezdové hrany dávají poměrně jasně najevo, že tohle auto opravdu není rádoby off-road pro pozéry z města. Celé vyznění konceptu dotváří dva funkční navijáky integrované v náraznících pro různorodé potřeby.

O pohon všech kol se v tomto případě stará naftový motor s objemem 2,8 litru, jehož výkon zatím není znám, ale můžeme spekulovat o zhruba 200-230 koních, což by bylo pro daný objem v této třídě typické. U auta tohoto typu s pohonem obou náprav a terénními ambicemi je spíše než rychlost v přímce důležitá dojezdová vzdálenost a spotřeba v terénu. Všechny tyto údaje si prozatím výrobce nechává pro sebe.

Interiér Colorada Rally Concept vypadá velmi účelně a nějaká zbytečná polstrování a luxusní výbavu zde asi budeme hledat marně. Řidič a spolujezdec mají možnost upravovat tlak v pneumatikách nebo nastavení tlumičů přímo z kabiny vozu. Šasi vozu je navíc zpevněno klecí, která se má postarat o to, aby kabina zůstala neporušena i po havárii. To je běžný jev u automobilů pro velmi náročný terénní provoz a v běžné produkční verze Chevroletu Colorado tuto výztuž budeme jistě hledat marně. Co se naopak na sériovém novém Coloradu objeví poznáme již brzy, podle General Motors by se nová generace pick-upu měla ve Spojených státech představit ještě letos, a to v provedeních s jednoduchou i dvojitou kabinou, která je vlastní i právě představenému konceptu.


Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 1 - chevrolet colorado rally concept Colorado_Buenos_Aires_07Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 2 - chevrolet colorado rally concept Colorado_Buenos_Aires_08Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 3 - chevrolet colorado rally concept Colorado_Buenos_Aires_06Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 4 - chevrolet colorado rally concept Colorado_Buenos_Aires_05Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 5 - chevrolet colorado rally concept Colorado_Buenos_Aires_04Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 6 - chevrolet colorado rally concept Colorado_Buenos_Aires_03Chevrolet Colorado Rally: drsný předobraz nové generace - 7 - chevrolet colorado rally concept 000-chevrolet-colorado-rally-concept
Chevrolet Colorado Rally Concept

Petr Štefek

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.