Předpremiéra: Chevrolet Cruze

První oficiální snímky zcela nového modelu Chevrolet Cruze, který si svoji světovou výstavní premiéru odbude v říjnu na autosalonu v Paříži, zachycují dynamický čtyřdveřový automobil stylově blízký kupé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Předpremiéra: Chevrolet Cruze

27.8.2008 | Jaroslav Vavera | 1 příspěvek

Předpremiéra: Chevrolet Cruze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První oficiální snímky zcela nového modelu Chevrolet Cruze, který si svoji světovou výstavní premiéru odbude v říjnu na autosalonu v Paříži, zachycují dynamický čtyřdveřový automobil stylově blízký kupé.

Cruze, který se na evropském trhu objeví na jaře roku 2009, je dramatickou re-interpretací tradičních sedanů značky Chevrolet. Vyznačuje se novými globálními designerskými a konstrukčními prvky značky se „zlatým motýlkem“ ve znaku. Díky výrazně vyklenuté střešní linii, sahající od skloněného rozměrného čelního okna k šikmým zadním sloupkům a krátké kapotě zavazadlového prostoru, přináší Chevrolet Cruze do třídy kompaktních sedanů proporce připomínající dynamická kupé.

Americká novinka je delší a širší než většina jeho konkurentů. Kola tohoto sedanu jsou umístěna v samých rozích odvážně stylizované karoserie. Pozoruhodně dramatický profil nového modelu doplňují hluboko do boků karoserie protažené světlomety, které stoupají jako šípy směrem vzhůru do blatníků a tvarované kapoty motoru. Dalšími významnými designerskými prvky jsou konkávní linie v úrovni ramen, rozměrná dvojdílná maska chladiče a suverénní „postoj“ vozu s koly mírně přesahujícími obrys karoserie. Interiér Chevroletu Cruze je vyvedený v „dvoudílném“ stylingu, se kterým se poprvé představil Chevrolete Corvette.

Návštěvníci autosalonu v Paříži budou mít možnost posoudit, do jaké míry se progresivní design nového automobilu odráží v kvalitě interiéru modelu Cruze. Využití hrubě texturovaných povrchů, materiálů měkkých na dotyk a matných panelů zaručuje pocit příjemný z prostorného a harmonicky stylizovaného interiéru.

Při představení v Evropě bude Chevrolet Cruze k dispozici se zážehovými šestnáctiventilovými motory o objemu 1,6 l (112 k/82 kW) a 1,8 l (140 k/103 kW) s variabilním časováním sacích i výfukových ventilů VVT. Další volbou bude nový turbodiesel o objemu 2,0 l a výkonu 150 k/110 kW, jehož točivý moment dosahuje hodnoty 320 N.m. Pro přenos výkonů motoru je připravena pětistupňová manuální převodovka a zcela nová šestistupňová samočinná převodovka, první šestistupňový automat značky Chevrolet v segmentu kompaktních vozů.

Cruze je výsledkem vývojového procesu, který propojuje znalosti expertních týmů GM z celého světa. Je to první člen nové rodiny kompaktních produktů světové kvality. Tuto pozici by mělo podpořit i očekávané nejvyšší skóre ve všech hlavních kriteriích při hodnocení bezpečnosti při nárazech.


Předpremiéra: Chevrolet Cruze - 1 - Cruze 3Předpremiéra: Chevrolet Cruze - 2 - Cruze 2Předpremiéra: Chevrolet Cruze - 3 - Cruze 1R

Jaroslav Vavera

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše