Předpremiéra: Chevrolet Cruze

První oficiální snímky zcela nového modelu Chevrolet Cruze, který si svoji světovou výstavní premiéru odbude v říjnu na autosalonu v Paříži, zachycují dynamický čtyřdveřový automobil stylově blízký kupé.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Předpremiéra: Chevrolet Cruze

27.8.2008 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek

Předpremiéra: Chevrolet Cruze

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

První oficiální snímky zcela nového modelu Chevrolet Cruze, který si svoji světovou výstavní premiéru odbude v říjnu na autosalonu v Paříži, zachycují dynamický čtyřdveřový automobil stylově blízký kupé.

Cruze, který se na evropském trhu objeví na jaře roku 2009, je dramatickou re-interpretací tradičních sedanů značky Chevrolet. Vyznačuje se novými globálními designerskými a konstrukčními prvky značky se „zlatým motýlkem“ ve znaku. Díky výrazně vyklenuté střešní linii, sahající od skloněného rozměrného čelního okna k šikmým zadním sloupkům a krátké kapotě zavazadlového prostoru, přináší Chevrolet Cruze do třídy kompaktních sedanů proporce připomínající dynamická kupé.

Americká novinka je delší a širší než většina jeho konkurentů. Kola tohoto sedanu jsou umístěna v samých rozích odvážně stylizované karoserie. Pozoruhodně dramatický profil nového modelu doplňují hluboko do boků karoserie protažené světlomety, které stoupají jako šípy směrem vzhůru do blatníků a tvarované kapoty motoru. Dalšími významnými designerskými prvky jsou konkávní linie v úrovni ramen, rozměrná dvojdílná maska chladiče a suverénní „postoj“ vozu s koly mírně přesahujícími obrys karoserie. Interiér Chevroletu Cruze je vyvedený v „dvoudílném“ stylingu, se kterým se poprvé představil Chevrolete Corvette.

Návštěvníci autosalonu v Paříži budou mít možnost posoudit, do jaké míry se progresivní design nového automobilu odráží v kvalitě interiéru modelu Cruze. Využití hrubě texturovaných povrchů, materiálů měkkých na dotyk a matných panelů zaručuje pocit příjemný z prostorného a harmonicky stylizovaného interiéru.

Při představení v Evropě bude Chevrolet Cruze k dispozici se zážehovými šestnáctiventilovými motory o objemu 1,6 l (112 k/82 kW) a 1,8 l (140 k/103 kW) s variabilním časováním sacích i výfukových ventilů VVT. Další volbou bude nový turbodiesel o objemu 2,0 l a výkonu 150 k/110 kW, jehož točivý moment dosahuje hodnoty 320 N.m. Pro přenos výkonů motoru je připravena pětistupňová manuální převodovka a zcela nová šestistupňová samočinná převodovka, první šestistupňový automat značky Chevrolet v segmentu kompaktních vozů.

Cruze je výsledkem vývojového procesu, který propojuje znalosti expertních týmů GM z celého světa. Je to první člen nové rodiny kompaktních produktů světové kvality. Tuto pozici by mělo podpořit i očekávané nejvyšší skóre ve všech hlavních kriteriích při hodnocení bezpečnosti při nárazech.


Předpremiéra: Chevrolet Cruze - 1 - Cruze 3Předpremiéra: Chevrolet Cruze - 2 - Cruze 2Předpremiéra: Chevrolet Cruze - 3 - Cruze 1R

Jaroslav Vavera

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.