Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu”

Ze severoamerickém trhu přijíždí do Evropy modernizovaná varianta městského mini Spark. Chevrolet jej představí už za pár týdnů v Paříži.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu”

28.8.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Ze severoamerickém trhu přijíždí do Evropy modernizovaná varianta městského mini Spark. Chevrolet jej představí už za pár týdnů v Paříži.

Americký koncern General Motors představí na podzimním pařížském autosalonu kromě nové motorizace pro crossover Chevrolet Orlando také modernizovanou podobu svého nejmenšího modelu Spark. Půjde ale pouze o evropskou premiéru, ve Francii totiž bude odhalen vůz, který si již pár měsíců můžou pořídit zákazníci ve Spojených státech.

Faceliftovaný Spark rozpoznáte podle zvětšené masky chladiče, nového předního nárazníku s úzkou štěrbinou nasávání opticky spojující mlhovky nebo pozměněné konstrukce hlavních světel s částečně zatmavenými plochami.

Evropská odnož Chevroletu sice nezveřejnila fotografie Sparku zezadu, ale z popisu tiskové zprávy víme, že také zde došlo k jedné drobné změně odpovídající severoamerickému modelu - třetí brzdové světlo sestávající z LED již není nalepeno z vnitřní strany zadního okna, nýbrž bylo integrováno do spoileru prodlužujícího linii střechy, což podle GM zlepšilo výhled vzad. Naopak o pouhou estetiku šlo designérům, kteří měli za úkol přepracovat tvary čtrnácti a patnáctipalcových kol.

Konstruktéři kromě toho přetvořili středovou konzoli a vylepšili její odkládací přihrádky a kabina k tomu dostala nové, blíže nepopsané dekorační prvky. O pohon Chevroletu Spark se i nadále budou starat čtyřválce s objemem 1,0 nebo 1,2 litru a výkonem 68, respektive 82 koní (americká dvanáctistovka je malinko větší a má 85 koňských sil). GM uvádí identickou průměrnou spotřebu pět litrů na sto, což by znamenalo, že v obou případech (pokud se tedy nejedná o zaokrouhlování) spadla o decilitr.

A protože sdělení Chevroletu toho více neříká, na ceník, případně informaci, jak došlo k redukci spotřeby, si budeme muset chvíli počkat. Minimálně v prvním případě ale změny očekávat nelze, prostor k navýšení cen je na dnešních evropských trzích obvykle nulový.

Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2012.


Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu” - 1 - chevrolet spark 2013 01Chevrolet Spark 2013: lehký facelift v „americkém stylu” - 2 - chevrolet spark 2013 02
Facelift vychází ze Sparku, který se letos začal prodávat ve Spojených státech

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.