Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu

Nemusí působit tím dojmem, ale je to opravdu velké auto, které svými rozměry téměř na milimetr vyrovnává nabídku Škody Kodiaq. Přesto stojí zlomek, a to i s pozoruhodnými výbavovými prvky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu

22.9.2020 | Petr Miler

Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu

/

Foto: BYD

Nemusí působit tím dojmem, ale je to opravdu velké auto, které svými rozměry téměř na milimetr vyrovnává nabídku Škody Kodiaq. Přesto stojí zlomek, a to i s pozoruhodnými výbavovými prvky.

Prakticky všechna čínská auta jsou zajímavá poměrem své ceny a toho, co za ni dostanete, zdaleka ne všechna ale dokážou zaujmout i jinak. Nepovedený design, odpudivé interiéry či technika z dob krále Klacka, to všechno umí rychle odradit, vedle podobných vozů ale pořad existují takové, na které se dobře dívá, jejichž interiéry lákají, technika přinejmenším neodrazuje a přesto stojí pořád pro Evropana nepochopitelně malé peníze.

Jedním z takových aut je čerstvá novinka čínské značky BYD, která vytáhla na světlo světa SUV nazvané Song Plus. Může působit dojmem menšího vozu, ve skutečnosti je to ale velikostně dokonalá obdoba Škody Kodiaq. Na délku měří 4 705 mm, na šířku 1 890 mm, na výšku 1 680 mm a stojí na podvozku s rozvorem 2 765 mm. Jde tak o auto o 8 mm delší, 8 mm širší a 4 mm vyšší než Kodiaq, vskutku zanedbatelné rozdíly. Rozvor má Škoda delší o 26 mm, ale ani to není dramatická diference.

Jen kvůli rozměrům ale o autě mluvit nechceme. Přinejmenším přijatelné je svým vnějším, vcelku originálním designem, zaujmout se ale snaží hlavně v interiéru. Podívejte se na něj sami - chce být atraktivní nejen designem a použitými materiály, ale i pár více či méně originálními vychytávkami. Jednou z nich jsou integrované a přesto ovladatelné opěrky hlavy, jinou displej před spolujezdcem, který si umí hrát na obložení dle volby nebo zobrazovat vybrané informace.

Předností vozu má být také vnitřní prostor, a to nejen pro pasažéry, kteří si mohou užívat zejména ve druhé řadě sedadel s prý optimálním, 28° sklonem opěradel. Auto počítá pouze s pěticí sedadel, v takovém případě nabízí zavazadelník o objemu 574 litrů. Pokud zadní sedadla sklopíte, k dispozici je až 1 477 litrů. Na palubě jsou ale i všemožné další vychytávky - palubní systém permanentně připojený na internet s možností online aktualizací auta v stylu Tesly nebo odemykání přes telefon za pomoci NFC, parkovací asistent s 360° pohledem okolo vozu, řada jízdních asistentů a další z perel - holografické zobrazení vozu upozorňující na nedostatky v té či oné části.

Po stránce techniky dostalo auto zbrusu nový motor 1,5TI, přeplňovaný přímovstřikový čtyřválec, který dává až 132 kW (185 koní) výkonu a 288 Nm točivého momentu. Má být o 20 procent výkonnější a přesto o 15 procent úspornější než předchůdce a standardně posílá výkon na přední kola přes sedmistupňovou dvouspojku.

Je tu hodně o čem psát, přesto jde pořád o laciné čínské zboží. Vůz velký jako Kodiaq s ojedinělou výbavou a slušným motorem stojí od 115 800 CNY, tedy asi 393 tisíc Kč. Za to u nás nekoupíte ani Karoq, a to vlastně ani za cenu maximálně našlapané verze za 143 800 CNY, tedy asi 488 tisíc Kč. Tohle prostě vypadá na lákavou nabídku.


Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 1 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 01Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 2 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 02Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 3 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 03Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 4 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 04Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 5 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 05Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 6 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 06Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 7 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 07Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 8 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 08Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 9 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 09Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 10 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 10Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 11 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 11Čínská Škoda Kodiaq i se zvláštní výbavou se prodává za ceny, o nichž se nezdá ani Karoqu - 12 - BYD Song Plus 2021 novy prvni 12
BYD Song Plus pěje docela lákavou píseň, za své ceny toho nabízí až neuvěřitelně mnoho. Foto: BYD

Zdroj: BYD

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše