Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Citroën C3 Picasso: malíř číslo tři již na českém trhu
13.3.2009 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek
Citroën uvedl na český trh kompaktní velkoprostorový model C3 Picasso, který se vyrábí v Trnavě a rozšiřuje už tak bohatou nabídku velkoprostorových vozů francouzské značky. Jeho cena začíná na 299 900 korunách.
Citroën C3 Picasso, který je výsledkem kreativnosti francouzské značky, přichází s odvážným stylem, novátorskou architekturou a velkým důvtipem. Snadným nastupováním, výškou sedadel, výhledem a variabilitou pětimístného interiéru nadchne celou posádku a komplex modularitou prostoru jim usnadní každodenní používání vozu.
Uvnitř novinky se spojují protiklady jako oblé a pravoúhlé linie, modernost a půvab retro stylu, objem a plynulost linií. Výsledkem je vůz novátorského designu, který se bude určitě líbit. Jeho čistý a funkční tvar je vyjádřením základního přání modelu C3 Picasso. Novinka má jako základ podvozek Peugeotu 207 a je dlouhá 408 cm, široká 173 cm a vysoká 162 cm, přičemž zaujme obdivuhodně kompaktní přídí a vertikálně řešená záď. Toto nevídané uspořádání proporcí přináší všem cestujícím spoustu prostoru. Plně dostačující je i objem zavazadlového prostoru 385 litrů, který se dá postupným sklopením zadních dělených sedadel zvětšit až na úctyhodných 1506 litrů.
Francouzská novinka přináší nový pohled také na jednoduchost používání, proto u C3 Picasso nabízí snadnou a intuitivní modularitu, umožňující v rekordním čase optimalizovat prostor vozu. Zadní sedadla jsou dělená a jednotlivě je lze posunout o 150 mm, takže se na ně mohou pohodlně usadit osoby všech typů postav. Díky ovladačům v horní části zadních sedadel je lze jednou rukou a jediným pohybem složit. Tato funkce umožňuje ve spojení s mobilní podlahou zavazadlového prostoru vytvořit dokonale rovnou plochu až k opěradlům první řady. Tuto délku lze ještě zvětšit sklopením opěradla sedadla spolujezdce vpředu. Místo řidiče nabízí mimořádný periferní výhled, který je umožněn trojdílným čelním sklem s úzkými sloupky, díky čemuž má řidič přehled o celé silnici. Interiér je ze všech stran obklopen okny, takže je plný světla. S panoramatickou střechou může celková prosklená plocha dosáhnout 4,52 m2, je tedy jedna z největších v daném segmentu.
Díky své kompaktnosti a malému průměru otáčení jde o velice dobře ovladatelný vůz, který si snadno poradí s každou překážkou. Jízdní stabilita na úrovni sedanu umožní zvládnout jízdu na jakékoliv silnici v naprostém klidu. Citroën C3 Picasso se bude zpočátku prodávat se třemi motory a pouze pětistupňovou přímo řazenou převodovkou. V nabídce jsou dva zážehové motory s proměnným časováním ventilů 1,4 l/70 kW a 1,6 l/88 kW a turbodiesel 1,6 HDi ve výkonových verzích (66 kW).
Cenová politika modelu C3 Picasso je hodně konkurenceschopná, protože tento vůz se bude prát o zákazníky s Oplem Merivou, Kií Soul nebo domácí Škodou Roomster. Vůz je na náš trh dodáván ve dvou výbavách označených X a SX. Základní výbava s motorem 1,4 VTi začíná na zmíněných tři sta tisících korunách. Vyšší úroveň SX obsahující mimo jiné i mlhové světlomety, šest airbagů, audiosystém s přehrávačem MP3 nebo manuální klimatizaci, pak pořídíte v cenách od 339 900 Kč.









































Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
před 8 hodinami
Volkswagenu unikly fotky jeho nejnovějšího SUV. Auto to bude malé, s jeho cenami to bude přesně naopak
včera
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
včera
Nejnovější články
Šéf FIA potvrzuje: F1 dostanou zpět motory V8 bez turba, ostře se opřel do absurdní složitosti dnešních pohonů aut
před hodinou
Těsně před krachem Saabu mělo firmu zachránit tohle auto. Přišlo už moc pozdě, 1 z pouhých 19 vyrobených kusů špičkové verze je teď k mání
před 3 hodinami
Většina nejvyššího vedení VW už přiznává, že firma bojuje o přežití, volá po radikálních změnách
před 4 hodinami
Tohle auto mělo během pár let přejít jen na elektropohon, teď místo toho dostalo dva nové motory V8, diesel, benzin 2,7 a dál nic
před 6 hodinami
Ford teď ničí jeden nový motor denně v každé továrně a myslí si, že tím něčemu pomáhá
před 7 hodinami
Živá témata na fóru
- S větrem ve vlasech.... 06.18. 16:41 - pavproch
- Ford obecně 06.18. 11:54 - delphin
- Škoda Auto obecně 06.17. 22:44 - mattonecz
- Výběrové RZ - kdo má lepší úlovek? 06.17. 14:58 - pavproch
- IT poradna 06.17. 06:12 - pavproch
- Onboard videa 06.16. 20:35 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 06.16. 15:09 - pavproch
- Audi klub - pro ty, co chteji Auto 06.16. 12:12 - mattonecz
