Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Dacia Sandero Black Touch: Rumun v černém je nejluxusnější Dacia
24.9.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Sandero si do Paříže veze nové šaty. Úplně nové tedy nejsou, v edici Black Touch je ale dosud nejluxusnější.
Naposledy jsme spekulovali, jak by mohlo vypadat nejsportovnější Sandero RS, které nám Renault k našemu smutku do Evropy nepřiveze, a také jsme Sandero viděli v roli hlavní ceny závodů pro „chudé“. Nyní už víme, že se jméno tohoto pětidveřového hatchbacku objeví ještě minimálně jednou a to na pařížském autosalonu, kde se bude s nálepkami Black Touch koukat na návštěvníky po boku Dokkeru a Lodgy Stepway.
Pod Black Touch si můžete představit dost možná nejluxusnějšího Rumuna současnosti s výbavou typu „plná polní“, který bude k mání jen v rámci limitované série. Speciální edice bude předně navenek disponovat jedním z osmi laků karoserie, přičemž nový „Cométe“ je zobrazen na snímcích ve fotogalerii. Jedná se o výjimečnou šedou metalízu, která Sanderu docela sekne a bude dostupná výhradně jen pro tuto edici.
Mezi další poznávací znaky patří patnáctipalcové hliníkové elektrony, vyšší míra lakování, přičemž kryty zpětných zrcátek budou spolu s B-sloupky lakované do perleťové černé barvy. Tato černá linka pokračuje také v interiéru, kde zdobí rámeček středové konzole s dotykovým displejem systému Media Nav a jediný dekor volantu, její stopu však najdeme také na madlech dveří. Zmínka o luxusu by neměla vyjít v niveč, a tak připomeňme chromované nitřní kliky, kožený volant a tempomat, plus zbytek prvků, které se sem přestěhovaly z výchozího stupně Lauréate (u nás Arctica).
Limitovaný Rumun v černém, tedy Sandero Black Touch podle nových informací dorazí nejen s renaultím oturbeným tříválcem 0,9 TCe o výkonu 90 koní (66 kW), v závislosti na konkrétním trhu bude poháněno také motorem 1,2 16V o výkonu 75 koní i turbodeselem 1,5 dCi (90 koní). Tento model bude mít v základní výbavě tříletou záruku omezenou nájezdem 100 tisíc kilometrů. Objednávku limitované edice budou moci zákazníci objednat od druhého října, přičemž cena bude startovat na francouzském trhu na částce 10 450 Euro (v přepočtu 287 tisíc korun).
Tip: Projděte si všechny novinky pařížského autosalonu 2014.









Dacia Sandero Blackline se podle prvních zpráv bude prodávat jen v omezeném množství. Přiváží nejvyšší výbavu a celkově trojici motorů
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Už se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
včeraFascinující, kdysi zaříznutý turbínový supersport nakonec vyjel na silnice, sám jeho autor ho dokončil a ukázal v akci
15.8.2025Hasiči ani záchranáři nechápou, jak mohl někdo z této nehody vyváznout až do té míry, že beze stopy zmizel z místa
14.8.2025
Nejnovější články
Korejci se pokusili dokázat, že nepotřebují logo slavné značky, aby uspěli v luxusním segmentu, ale zjevně narazili
před 2 hodinami„Průlomový” a „revoluční” druhý Model T Fordu je ve skutečnosti ještě větší nic, než se zprvu mohlo zdát
před 3 hodinamiOjeté elektromobily propadají u německých STK, jeden je dokonce nejhorší ze všech aut
včeraElektromobily přišly o další umělou a vpravdě nesmyslnou výhodu, jejich koupě dává ještě menší smysl
včeraUž se ví, kolik musel nizozemský miliardář zaplatit za unikání Bugatti „Mlha”, postavili ho jen pro něj
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva