Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem

Až fotky pořízené pod širým nebem naplno ukáží majestát jedné z nejlepších limuzín současnosti. Bohužel je zároveň symbolem loučení třícípé hvězdy s vrcholným motorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem

12.3.2019 | Mirek Mazal

Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Až fotky pořízené pod širým nebem naplno ukáží majestát jedné z nejlepších limuzín současnosti. Bohužel je zároveň symbolem loučení třícípé hvězdy s vrcholným motorem.

Král luxusních sedanů jménem Mercedes třídy S během více než šesti desetiletí nepřetržité produkce vystřídal pod přední kapotou celý zástup motorů. Německý symbol pohodlí poháněly čtyřválce, šestiválce, osmiválce i dvanáctiválce a poslední jmenovaná jednotka dlouho přežívala i v časech všeobjímajícího downsizingu. Minulý čas je bohužel na místě - tlak Bruselu si vyžádal skalp i tohoto sympatického monstra a letošní rok je pro něj pod kapotami Mercedesů tím úplně posledním.

Aby Mercedes dvanáctiválce jen potichu nevyřadil z nabídky, připravil pro zákazníky rozlučkovou edici právě s vidlicovým dvanáctiválcem pod kapotou. Dostala jednoduché označení Final Edition a skrývá Mercedes-AMG se štítkem S65 na víku kufru. Německá automobilka už prozradila, že žádný další vůz značky Mercedes dvakrát přeplňovaný šestilitr a s výkonem 630 koní (463 kW) a točivým momentem 1 000 Nm nedostane, třebaže motor bude dál vyrábět minimálně pro Maybach a Pagani.

Lidé v pokročilé fázi výběru nové limuzíny by si tak měli pospíšit, aby z jejich variant nákupu nevypadlo něco tak velkolepého jako konečná série vrcholné motorizace. Vlajková loď na rozloučenou bude vyrobena pouze v limitovaném množství 130 kusů pro celý svět.

To všechno ale už víme, k autu se vracíme proto, že souběžně s jeho premiérou na autosalonu v Ženevě proběhly jeho první prezentace pro VIP-klientelu značky, kde se S65 od AMG v provedení Final Edition ukázala i pod širým nebem. Teprve na těchto fotkách je patrné, jak moc autu sluší černý lak Obsidian Black, jak moc dává najevo svůj majestát. Tmavý odstín je kontrastně doplněn bronzovými dvacetipalcovými disky kol.

Stejně jsou vybarvené i ozdobné prvky uvnitř i vně vozu, zatímco zadní sloupek karoserie je hrdě ozdoben znakem Affalterbachu, který je také nalepen na ovládacím modulu. Interiér elegantně vyplňuje převaha černé kvůli klidu na duši a velkolepému pohodlí posádky. Sladění a kvalita je těžko popsatelná, nejvíce vynikne při pohledu na přiložené snímky - i v deštivém dni Final Edition umí zazářit.

Poslední sedan AMG s šestilitrovým motorem má několik sériových prvků výbavy, za které si dříve zájemci museli připlatit. V rámci loučení výrobce obdaruje 130 nejrychlejších zákazníků zdarma karbonovým dekorem, kontrastním prošitím anatomických sedadel potažených kůží nappa, místo černé stropnice se plánuje bohaté prosklení, uvnitř přibudou další znaky AMG, motorová plaketa pod kapotou bude premiérově s černým podkladem a jako největší překvapení smuteční trachty se jeví posunutí omezovače rychlosti na 300 km/h. Když už loučení, tak opravdu na úrovni...


Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 1 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 23Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 2 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 22Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 3 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 20Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 4 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 21
Snímky z prezentace Mercedes-AMG S65 Final Edition teprve ukazují, jak úchvatně vůz vypadá

Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 5 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 10Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 6 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 15Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 7 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 16Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 8 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 17Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 9 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 18Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 10 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 11Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 11 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 12Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 12 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 13Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 13 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 14Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 14 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 19
Živé fotky ze Ženevy dokreslí obrázek

Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 15 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 01Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 16 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 02Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 17 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 03Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 18 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 04Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 19 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 05Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 20 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 06Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 21 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 07Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 22 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 08Denní světlo teprve odhalilo charisma posledního Mercedesu s dvanáctiválcem - 23 - Mercedes AMG S65 Final Edition foto 09
Pro pořádek přikládáme i oficiální záběry

Zdroj: Auto Junk

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše