Ford F150 Limited 2013: vrcholně luxusní bestseller

Nejoblíbenější automobil v USA v absolutních číslech napříč všemi segmenty rozšiřuje řady svých modifikací o luxusní provedení Limited.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford F150 Limited 2013: vrcholně luxusní bestseller

26.6.2012 | Miro Mihálik | 7 příspěvků

Ford F150 Limited 2013: vrcholně luxusní bestseller

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Nejoblíbenější automobil v USA v absolutních číslech napříč všemi segmenty rozšiřuje řady svých modifikací o luxusní provedení Limited.

Pokud vás zarazilo, proč se koncern Ford snaží udělat z prostého pracovního nástroje nablýskanou tretku, tak na to jdete špatně. Přes všechny ty nesporné užitkové vlastnosti vyplývající z obrovské korby schopné pojmout až 1,4 tuny nákladu nebo nezávislého rámu připraveného odtáhnout více než pětitunový přívěs, není pickup F150 vnímán pouze jako fackovací panák a soumar v jednom.

Ford tvrdí, že až třicet procent všech prodaných modelů tvoří luxusnější verze Harley Davidson, King Ranch, SVT Raptor, FX4 nebo Lariat s cenami od 35 do 55 tisíc dolarů. Další lépe vybavená verze proto rozhodně má smysl.

Ford F150 Limited je poháněný přeplňovaným vidlicovým šestiválcem Ti-VCT EcoBoost o objemu 3,5 litru s výkonem 370 koní při 5 000 ot./min. a nejvyšším točivým momentem 569 newtonmetrů při 2 500 ot./min. Tabulka spotřeby verze vybavené pohonem zadních kol přitom tvrdí, že při ustálené jízdě na dálnici bude takto vybavená F150 „žrát” vcelku rozumně vypadajících 10,7 litru na 100 kilometrů. Ale realisté to asi uvidí jinak...

V čem se verze Limited skutečně liší od svých levnějších sourozenců, je pochopitelně výbava. Vůz bude k mání v jednom ze tří metalických laků - červené Ruby Red Tinted Clearcoat, černé Tuxedo Black a bílé White Platinum Tri-Coat. Součástí standardní výbavy jsou dvaadvacetipalcová leštěná hliníková kola, multimediální rozhraní Sync, navigace, dešťový senzor, přední lampy HID a kabinu zušlechťuje spousta červené kůže kombinované buď s hliníkovými panely, nebo intarziemi lakovanými v pianové černi.

Cenu Ford v tiskové zprávě neuvádí, určitě ji ale prozradí už brzy. F150 Limited dorazí prodejcům ještě letos na podzim, ale pochopitelně jen k těm americkým. S F150 to Ford v Evropě nikdy nezkusil...


Ford F150 Limited 2013: vrcholně luxusní bestseller - 1 - Ford F150 Limited 01Ford F150 Limited 2013: vrcholně luxusní bestseller - 2 - Ford F150 Limited 02
Verze Limited dostane jeden ze tří vybraných laků, dvaadvacítky a šestiválec 3,5 l o výkonu 370 koní. A kopu výbavy navrch...

Miro Mihálik

Diskuze 7 příspěvků

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše