Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou

Poslední naděje, že by se Audi a FC Barcelona domluvily na pokračování dlouholeté spolupráce, vyhasla. Náhrada nám ale velký smysl nedává - pokud fotbalisté nechtěli jezdit Audi, budou rádi jezdit Seaty?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou

26.8.2019 | Mirek Mazal

Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Poslední naděje, že by se Audi a FC Barcelona domluvily na pokračování dlouholeté spolupráce, vyhasla. Náhrada nám ale velký smysl nedává - pokud fotbalisté nechtěli jezdit Audi, budou rádi jezdit Seaty?

Fotbalisté Barcelony museli do 21. července 2019 vrátit všechna auta, která dostali od Audi. Měla tak skončit třináctiletá éra občas vrtošivé spolupráce katalánského fotbalového velkoklubu s německým výrobcem prémiových aut a teď už je jasné, že od Audi nešlo jen o razantní snahu vymoci si lepší podmínky. Čtyři kruhy jsou definitivně ze hry a „Barca” už si našla náhradu.

Nástupcem se podle tehdejších spekulací měla stát španělská automobilka Seat a její značka Cupra a přesně to se nyní potvrdilo po oficiálním podání rukou vysokých představitelů obou stran. Vozy s logem symbolizující býčí hlavu tak brzy budou mít na starost mobilitu personálu i samotných hráčů FC Barcelona, nevěříme ale, že tyto snahy povedou k úspěchu. Pokud majitelé Rolls-Royců, Ferrari či Lamborghini odmítali jezdit ve vozech, jako jsou Audi RS6 nebo R8 tak, jak si automobilka přála, proč by měli používat mnohem skromnější stroje? Nechme se překvapit, co stojí v podepsaných smlouvách, svéhlavým fotbalovým hvězdám ale ježdění v Seatech Cupra stejně těžko někdo zařídí.

Zveřejněné dokumenty obsahují důraz na tři hlavní prvky vzájemné spolupráce. Obě strany nové spolupráce mají své kořeny spojeny s Barcelonou a touží lokalitu zvelebovat v očích místních občanů i zahraničních návštěvníků. Fotbalisté i automobilka také podporují rozvoj mladých talentů a do třetice se shodují v globálních ambicích úspěchu.

Šéf Seatu i Cupry Luca de Meo spolu s prezidentem fotbalového klubu Josepem Mario Bartomeu stvrdili vzájemné plány přímo před stadiónem Camp Nou. „Tato inovativní aliance s jedním z největších fotbalových klubů na světě ukazuje náš silný závazek ke značce Cupra a budoucnosti mobility v Barceloně. Partnerství s univerzální institucí, jako je FC Barcelona s více než 340 miliony fanoušků, podpoří naši strategii globalizace,“ uvedl de Meo.

Bartomeu přišel s podobně pozitivním komentářem: „Máme radost, že se značka Cupra stala novým oficiálním automobilovým partnerem pro mobilitu klubu FC Barcelona. Vydáváme se společně novou cestou na základě sdílených hodnot, jako jsou vysoké nároky, vášeň, ambice a týmová práce. Inovativní aliance nám umožní nabízet jedinečné zážitky fanouškům na celém světě. Díky ní budeme mít také příležitost spolupracovat na vývoji nových řešení, a přispívat tak ke zlepšování městské mobility.“

Před každým zápasem bude prostranství před svatostánkem vyhrazeno automobilce, kde si lidé budou moci prohlédnout nové automobily. Obsluha nabídne reklamní předměty a nedočkaví zájemci mohou vyplnit i první řádky objednávkového formuláře. Zvaní hosté uvidí domácí utkání fotbalistů z lóže Cupra VIP Box v odděleném sektoru téměř stotisícového hlediště. Že bychom ale někdy viděli Messiho řádit za volantem Cupry Ateca, si znovu dovolíme předem pochybovat.


Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 1 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 01Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 2 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 02Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 3 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 03Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 4 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 04Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 5 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 05Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 6 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 06Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 7 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 07Fotbalisté Barcelony přišli o Audi zdarma, teď se musí smířit se skromnější náhradou - 8 - Fc Barcelona ma sponzora Cupru foto prvni 08
U katalánského klubu FC Barcelona vládne nově Cupra místo Audi a doufá, že jejími auty budou jezdit i slavní hráči klubu. Pochybujeme o tom

Zdroj: FC Barcelona

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše