Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover

Měl to být luxusní kompakt, nakonec je z něj hybridní kříženec. Koncept Etherea od Infiniti pro letošní Ženevu je vskutku zvláštní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover

14.2.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Měl to být luxusní kompakt, nakonec je z něj hybridní kříženec. Koncept Etherea od Infiniti pro letošní Ženevu je vskutku zvláštní.

Infiniti již minulý týden avizovalo, že do Ženevy přiveze koncept luxusního kompaktního vozu. Nepadlo tehdy ani to, jak se novinka bude jmenovat, ale my jsme vypátrali, že by jméno mohlo mít podobu „Eftheria”, neboť takto se jmenovaly soubory s rendery konceptu na webu automobilky.

Nakonec to byl jen zastírací manévr a skutečné jméno novinky zní Etherea. K tomu je třeba dodat, že kompakt je to leda na poměry Infiniti, neboť o malý vůz rozhodně nejde. Etherea měří na délku 4,4 metru a i její ostatní, přesnými čísly zatím nevyjádřené proporce vypadají z uvolněných obrázků relativně mohutně.

Pokud jste navíc čekali něco jako hatchback či kupé, jste na špatné stopě, vůz je klasickým produktem dneška - je crossoverem neboli křížencem několika automobilových tříd. Automobilka říká, že jde o kupé a hatchback v jednom, my přidáme ještě SUV, MPV a sedan. Vůz totiž disponuje zvýšenou stavbou i podvozkem a naznačeným kufrem klasického sedanu na zádi. Jestli se vám tento přístup ke konstrukci automobilů líbí, pak jde o vskutku povedenou míchanici, pokud nikoli, v tuto chvíli zřejmě článek již ani nečtete.

Designové prvky Infiniti Etherea, mimochodem na prví pohled trochu připomínající nápady z posledních Citroënů, jsou přitom hodné pozornosti. Zaujme hlavně řešení C-sloupků, které jsme mohli vidět již na předchozích konceptech značky, bez pozornosti ale nezůstane ani ztvárnění přídě a zádě, které je naopak zcela nové. Infiniti dodává, že vzhledové prvky konceptu Etherea se objeví nejen na budoucím sériovém modelu, který z něj do roku 2014 vzejde, ale i na další generaci řady G.

Vůz má podle automobilky oslovit mladší zákazníky toužící po luxusu značky Infiti. Ti by pak měli ocenit i hybridní pohon vozu, o kterém sice zatím nepadlo ani slovo, jeho typ ale prozrazuje označení na bočních partiích. Podle našich informací by vůz měl hnát vpřed benzino-elektrický hybrid sestávající z čtyřválcového motoru a elektrické soustavy známé z modelu M35h.

Výrobce bez dalších podrobností zdůrazňuje také praktické rysy konceptu, nové mechanické rozložení (tím bude zřejmě míněn pohon předních kol, který u Infiniti není obvyklý) a inovativní řešení přístupu do vozu.

Jak jsme již avizovali, před rokem 2014 nic na bázi konceptu Infiniti Etherea ve výrobě nic nečekejme, jakkoli některé jeho prvky mohou ovlivnit již dnes vyvíjené sériové modely. Pokud se o této novince dozvíme něco dalšího, stane se to nejpravděpodobněji až v Ženevě, odkud vás o všem potřebném budeme informovat.


Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover - 1 - Infiniti Etherea 01Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover - 2 - Infiniti Etherea 02Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover - 3 - Infiniti Etherea 03Infiniti Etherea: nakonec je to hybridní crossover - 4 - Infiniti Etherea 04

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše