Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino

Může se zdát, že na rozmary není vhodná doba, zrovna Lada je ale v situaci, kdy si to může dovolit. A tak se dále zbavuje image výrobce levných, utilitárních aut bez špetky emocí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino

15.10.2020 | Petr Miler

Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino

/

Foto: AvtoVAZ

Může se zdát, že na rozmary není vhodná doba, zrovna Lada je ale v situaci, kdy si to může dovolit. A tak se dále zbavuje image výrobce levných, utilitárních aut bez špetky emocí.

Lada a styl jsou historicky dohromady asi jako Andrej Babiš a sebeflexe, časy se ale mění, tedy alespoň v prvním případě. Ruská auta v posledních letech míří vzhůru designově i technicky a už je nelze dost dobře označovat jen za z nouze ctnost. Pravda, mezi špičkové produkty světového automobilismu stále nepatří, jejich ceny jsou ale tak nízké, že jim to není těžké odpustit.

I proto Lada ani v současné době nestrádá a díky zvyšujícím se prodejům si může dovolit zvyšovat ceny. A také rozšiřovat nabídku o ještě stylovější provedení svých moderních modelů, jak ukazuje její nejnovější krok. Do prodeje totiž poslala model Vesta Cross ve verzi [BLACK] (sic), kterému dále budeme raději říkat Black. Právě ten se snaží přidat na stylu a jinak vcelku obyčejné ruské auto opepřit trochou emocí.

Jde na to přes vzhledové záležitosti, kdy atraktivnější barvy kombinuje s černými doplňky, odtud ostatně název verze. Střecha, kryty vnějších zpětných zrcátek a další detaily jsou tak lakované lesklou černí, zatímco oplastování karoserie (jde přece o allroadové verze Cross) zůstává matně černé.

Výbava se drží na lepším standardu, když k úrovni Comfort přidává zimní paket, který zahrnuje vyhřívaný volant, sedadla a čelní sklo. Nechybí specifické označení verze vně a bílo-černá kombinace čalounění resp. obložení uvnitř. Výsledek posuďte sami, podle nás nevypadá na pohled úplně marně.

Přesto, že jde aktuálně o nejstylovější novou Ladu, nejde o nic drahého. Jako sedan je Vesta Cross Black k mání od 849 900 rublů (254 tisíc Kč), jako kombík od 890 900 rublů (266 tisíc Kč). Standardně vůz pohání motor 1,6 s manuálem, za automat se připlácí 85 000 rublů (25 tisíc Kč). Něco nám říká, že i tohle na Rusy v těžkých časech fungovat bude a pokud by Vesta nebyla dost, dorazit má i stejně laděné X-Ray a dokonce i Niva.


Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino - 1 - Lada Vesta Black 2020 prvni 01Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino - 2 - Lada Vesta Black 2020 prvni 02Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino - 3 - Lada Vesta Black 2020 prvni 03Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino - 4 - Lada Vesta Black 2020 prvni 04Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino - 5 - Lada Vesta Black 2020 prvni 05Lada začala prodávat svůj nejstylovější model, i takový ale vyjde lacino - 6 - Lada Vesta Black 2020 prvni 06
Aktuálně nejstylovější Ladou je Vesta Cross ve verzi Black. K mání je jako sedan i kombík. Foto: AvtoVAZ

Zdroj: AvtoVAZ

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše