LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat

(+ video) Říká si ER W70 a nápadně připomíná LaFerrari. Na rozdíl od něj ale má krom zadního náhonu jen jeden motor a manuál. A skromnější cenu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat

31.12.2016 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ video) Říká si ER W70 a nápadně připomíná LaFerrari. Na rozdíl od něj ale má krom zadního náhonu jen jeden motor a manuál. A skromnější cenu.

Slyší-li člověk jméno „Exotic Rides”, napadne ho, že se takhle může jmenovat leda půjčovna supersportů. A tak to skutečně bylo - do roku 2014, než se z téhle firmy, působící ve floridském městě Orlando, stala automobilka. Právě tehdy ukázala počítačové ilustrace svého prvního vozu, nazvaného ER W70 a velmi nápadně podobného italskému LaFerrari.

Před dvěma lety jsme se dozvěděli, že v útrobách má být sedmilitrový osmiválec LS7 o 600 koních výkonu bez přeplňování. Dnes tu máme fotografie a video hotového auta i s informací o tom, že LS7 V8 ve W70 dává 634 koní. Pokud by vám to nestačilo, firma může zvednout výkon na cca 900 nebo až 1 200 koní pomocí turbodmychadel. Výkon putuje v každém případě přes šestistupňový manuál na zadní kola.

O šasí víme jen to, že je jeho základem hliníkový prostorový rám. Na téma podvozku byla firma Exotic Rides o trochu sdílnější - jsou tu závodní tlumiče s pružinami a vzduchové měchy, které spolupracují se senzory v předním nárazníku. Pokud ty zjistí, že by vůz nepřejel nerovnost, automaticky zvýší jeho světlou výšku. Brzdy mají osmipístkové třmeny vpředu a šestipístkové vzadu, průměr předních kotoučů je 355 mm.

Interiér nabídne infotainment, který se ovládá centrálním dotykovým panelem, nikoliv nepodobným vozům Tesla nebo McLaren. Jeho přesné parametry neznáme, ale očekávejme klasiku - klimatizaci, rádio, navigaci a pár dalších věcí ovládajících prvky vozu. Např. onen vzduchový podvozek jistě bude možno nastavovat i manuálně. Čalounění má prý být doladěno přesně podle specifikací zákazníka. Jestli bude možné dostat i normální kulatý volant místo mnohoúhelníku, který vidíme na fotkách, je otázkou.

Chcete-li se jedním ze zákazníků stát, knihy objednávek jsou otevřeny. Cena vozu je stanovena na 250 tisíc dolarů (6,4 milionu korun) a při podepsání objednávky je nutné složit padesátiprocentní zálohu, abyste si zajistili místo na výrobní lince. Dodání hotového auta pak má proběhnout do 8 měsíců.

Automobilka oznámila plány na výrobu 70 kusů, takže tenhle stroj bude mnohem vzácnější než LaFerrari, které designem zjevně kopíruje. Autoři se brání tím, že design vozu byl prý hotov dávno před tím, než Italové svůj klenot představili, čemuž věřit můžete a nemusíte. Zní to ale podobně věrohodně, jako by dnes někdo tvrdil, že Mona Lisu namaloval dříve než Da Vinci.

Pokud ovšem chcete „něco jako LaFerrari” za podstatně nižší cenu, tohle je cesta. Krom podobnosti s jedním z nejlepších aut světa dostanete manuální převodovku a může mít i o kus více výkonu. Jestli tato kombinace vlastností uchvátí alespoň oněch 70 zájemců, zůstává ve hvězdách...


LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 1 - er w70 hotove 01LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 2 - er w70 hotove 02LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 3 - er w70 hotove 03LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 4 - er w70 hotove 04LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 5 - er w70 hotove 05LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 6 - er w70 hotove 06LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 7 - er w70 hotove 07
Tohle auto velmi připomíná LaFerrari, ale na rozdíl od něj má manuální převodovku

LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 8 - Exotic Rides W70 01LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 9 - Exotic Rides W70 02LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 10 - Exotic Rides W70 03LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 11 - Exotic Rides W70 04LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 12 - Exotic Rides W70 05LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 13 - Exotic Rides W70 06LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 14 - Exotic Rides W70 07LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 15 - Exotic Rides W70 08LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 16 - Exotic Rides W70 09LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 17 - Exotic Rides W70 10LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 18 - Exotic Rides W70 11LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 19 - Exotic Rides W70 12LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 20 - Exotic Rides W70 13LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 21 - Exotic Rides W70 14LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 22 - Exotic Rides W70 15LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 23 - Exotic Rides W70 16LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 24 - Exotic Rides W70 17LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 25 - Exotic Rides W70 18LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 26 - Exotic Rides W70 19LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 27 - Exotic Rides W70 20LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 28 - Exotic Rides W70 21LaFerrari s manuálem existuje. Je ale falešné a ještě to odmítá přiznat - 29 - Exotic Rides W70 22
Takto se vůz prezentoval před dvěma roky

Zdroj: GT Spirit

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše