Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů!

Odlehčená verze roadsteru? A proč ne? U Lamborghini si již brzy budete moci pořídit Gallardo LP 570-4 Spyder Performante, které kráčí ve stopách špičkového kupé Superleggera. Nabídne tak více výkonu v lehčím balení.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů!

19.11.2010 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů!

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Odlehčená verze roadsteru? A proč ne? U Lamborghini si již brzy budete moci pořídit Gallardo LP 570-4 Spyder Performante, které kráčí ve stopách špičkového kupé Superleggera. Nabídne tak více výkonu v lehčím balení.

Pravdou je, že odlehčené Gallardo Spyder je o nějakých 100 kilogramů těžší než kupé, zřejmě i proto mu automobilka říká raději Performante a slůvko Superleggera ponechává jen pro označení úplně nejlehčího Gallarda v nabídce. Přesto jde o dílko více než zajímavé.

Hlavní změnou i u verze Performante zůstává snížení pohotovostní hmotnosti, která poklesla o 65 kg na výsledných 1 485 kg. Důsledky diety přitom můžeme vidět vně i uvnitř vozu. Projevují se hlavně rozsáhlejším použití CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic, tedy plast zpevněný karbonovými vlákny), kterého si můžete všimnout třeba na předním nárazníku, zadním difuzoru, nebo přítlačném křídla. Z „karbonu” jsou navíc kryt motoru, kryty vnějších zpětných zrcátek, středový tunel v interiéru nebo skořepinová sedadla řidiče i spolujezdce.

CFRP má na svědomí 40 procent snížení hmotnosti, o zbytek se postaral hliník, který tvoří část karoserie vozu a také několik zdánlivých drobností. Mezi ně se řadí i odlehčená 19" kola s polozávodními pneumatikami Pirelli P Zero Corsa, jež jsou rovněž lehčí než běžné „pryže”. Tato sada ušetři celkem 13 kilogramů hmotnosti.

Pod kapotou se nachází motor známý již ze Superleggery. Desetiválec o objemu 5,2 litru dodává výkon 419 kW (570 koní) při 8 000 ot./min., který je přenášen na všechna kola přes šestistupňový „automat”, nebo stejně vybavenou manuální převodovku (alternativní volba bez příplatku). Vůz pak dosáhne rychlosti 100 km/h za 3,9 sekundy (o 0,5 s horší hodnota než u Superleggery) a dosáhne rychlosti nejvíce 324 km/h.

Zpomalení mají na starosti ocelové kotoučové brzdy a o průměru 365 mm vpředu a 356 mm vzadu, které mohou být za příplatek nahrazeny i karbon-keramickými kotouči o 380 mm.

Kdy se Gallardo Spyder Performante objeví na trhu a za jakou cenu, to zatím nevíme. Automobilka ale slibuje oba údaje zveřejnit již brzy.


Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 1 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 01Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 2 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 02Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 3 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 03Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 4 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 04Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 5 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 05Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 6 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 06Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 7 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 07Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 8 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 08Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 9 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 09Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 10 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 10Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 11 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 11Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 12 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 12Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 13 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 13Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 14 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 14Lamborghini Gallardo Spyder Performante: kila i střechu dolů! - 15 - Lamborghini Gallardo LP 570-4 Spyder Performante 15

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.