Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc

Luxusní divize Toyoty dorazí do Detroitu s novým modelem IS. Pod kapotou budou výlučně benzínové čtyřválce, v jednom případě i s elektromotorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc

5.12.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Luxusní divize Toyoty dorazí do Detroitu s novým modelem IS. Pod kapotou budou výlučně benzínové čtyřválce, v jednom případě i s elektromotorem.

Automobilka Lexus oficiálně potvrdila světovou premiéru nové generace sedanu IS na lednovém detroitském autosalonu. Vůz navržený za použití designových prvků viděných u pařížské koncepční studie kupé LF-CC je prakticky hotový a inženýři koncernu Toyota momentálně provádí poslední dolaďování.

Právě na tyto finální testy Lexus pozval několik motoristických novinářů, mezi jinými také kolegy z britského Autocaru. Díky jejich možnosti svézt se alespoň v předprodukčním voze známe docela zajímavé detaily. Nové IS podle jejich sdělení stojí na zkrácené platformě nedávno uvedeného Lexusu GS. Vůz má vpředu dvojitá lichoběžníková ramena a ve srovnání s předchůdcem pevnější zkrutný stabilizátor a měkčí pružiny. Zadní náprava má kompletně nový multi-link.

Třetí generace typové řady IS si ponechá klasickou koncepci s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Všechny příští motorizace jsou dnes ještě tabu, známe ale první dvě potvrzené jednotky. Základem se stane atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 2,5 litru v provedení IS 250, nad ním bude umístěný hybrid IS 300h, vybavený tím samým spalovacím agregátem doplněným o elektromotor, sadu přídavných baterek a přepracovanou bezestupňovou převodovkou CVT.

Interiér je údajně hodně podobný kabině Lexusu CT 200h, a tím pádem bezesporu přebírá i některé prvky ze zmiňovaného GS a modernizované vlajkové lodi LS. Kromě jiného bude mít řidič k dispozici také volič jízdních režimu, umožňující vybírat z módů Eco, Normal, Sport a Sport+.

Akcelerace IS 300h z 0 na 100 km/h se odhaduje na 6,9 sekundy, maximální rychlost by měla být kolem 225 km/h. Tyto čísla přitom vychází z nepotvrzeného výkonu 240 koní a stejně tak ne zrovna nízké hmotnosti kolem 1 765 kg. Lexus přitom slibuje průměrnou spotřebu jen 3,9 litru na 100 kilometrů, k čemuž si jistě dopomůže i krátkou jízdou v čistě elektrickém režimu.

Prodej auta se rozjede v první polovině roku, cena hybridu by mohl startovat na částce v přepočtu 990 tisíc korun.

Další fotky maskovaného nového Lexusu IS 300h si prohlédněte na webu britského Autocaru.


Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc - 1 - Lexus IS 2013 spy prototyp
Nové IS očividně prochází závěrečnými testy, oficiální odhalení je otázkou jednoho měsíce

Zdroj: Autocar

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.