Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc

Luxusní divize Toyoty dorazí do Detroitu s novým modelem IS. Pod kapotou budou výlučně benzínové čtyřválce, v jednom případě i s elektromotorem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc

5.12.2012 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek

Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Luxusní divize Toyoty dorazí do Detroitu s novým modelem IS. Pod kapotou budou výlučně benzínové čtyřválce, v jednom případě i s elektromotorem.

Automobilka Lexus oficiálně potvrdila světovou premiéru nové generace sedanu IS na lednovém detroitském autosalonu. Vůz navržený za použití designových prvků viděných u pařížské koncepční studie kupé LF-CC je prakticky hotový a inženýři koncernu Toyota momentálně provádí poslední dolaďování.

Právě na tyto finální testy Lexus pozval několik motoristických novinářů, mezi jinými také kolegy z britského Autocaru. Díky jejich možnosti svézt se alespoň v předprodukčním voze známe docela zajímavé detaily. Nové IS podle jejich sdělení stojí na zkrácené platformě nedávno uvedeného Lexusu GS. Vůz má vpředu dvojitá lichoběžníková ramena a ve srovnání s předchůdcem pevnější zkrutný stabilizátor a měkčí pružiny. Zadní náprava má kompletně nový multi-link.

Třetí generace typové řady IS si ponechá klasickou koncepci s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Všechny příští motorizace jsou dnes ještě tabu, známe ale první dvě potvrzené jednotky. Základem se stane atmosférický zážehový čtyřválec o objemu 2,5 litru v provedení IS 250, nad ním bude umístěný hybrid IS 300h, vybavený tím samým spalovacím agregátem doplněným o elektromotor, sadu přídavných baterek a přepracovanou bezestupňovou převodovkou CVT.

Interiér je údajně hodně podobný kabině Lexusu CT 200h, a tím pádem bezesporu přebírá i některé prvky ze zmiňovaného GS a modernizované vlajkové lodi LS. Kromě jiného bude mít řidič k dispozici také volič jízdních režimu, umožňující vybírat z módů Eco, Normal, Sport a Sport+.

Akcelerace IS 300h z 0 na 100 km/h se odhaduje na 6,9 sekundy, maximální rychlost by měla být kolem 225 km/h. Tyto čísla přitom vychází z nepotvrzeného výkonu 240 koní a stejně tak ne zrovna nízké hmotnosti kolem 1 765 kg. Lexus přitom slibuje průměrnou spotřebu jen 3,9 litru na 100 kilometrů, k čemuž si jistě dopomůže i krátkou jízdou v čistě elektrickém režimu.

Prodej auta se rozjede v první polovině roku, cena hybridu by mohl startovat na částce v přepočtu 990 tisíc korun.

Další fotky maskovaného nového Lexusu IS 300h si prohlédněte na webu britského Autocaru.


Lexus IS 250 a 300h 2013: nové IS oficiálně už v Detroitu, víme i víc - 1 - Lexus IS 2013 spy prototyp
Nové IS očividně prochází závěrečnými testy, oficiální odhalení je otázkou jednoho měsíce

Zdroj: Autocar

Miro Mihálik

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše