Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept

Maserati ve spolupráci s luxusním italským módním domem Ermenegildo Zegna vytvořilo studii speciální edici sedanu Quattroporte. Vážně jen studii.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept

4.9.2013 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Maserati ve spolupráci s luxusním italským módním domem Ermenegildo Zegna vytvořilo studii speciální edici sedanu Quattroporte. Vážně jen studii.

Poslední generace Maserati Quattroporte s námi není dlouho, představila se před necelým rokem. Zájem o ní je mimořádně velký, však se dnes z většiny stará o masivní růst prodejů značky a v takových situacích nebývá obvyklé přicházet na trh se zvláštním provedením, které má obvykle za cíl křísit upadající prodeje. Italové to ale vidí jinak, i když... vlastně nevidí. První „Special Edition” nového Quattroporte totiž do prodeje nemíří, alespoň prozatím, debutovat bude jen jako koncept.

Ukáže se pochopitelně na frankfurtském autosalonu IAA 2013, který začne již za pár dní. Úplný název tohoto díla zní velmi komplikovaně, Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna Limited Edition Concept, dosud jediný známý smysl jeho existence je ale podstatně prostší - cílem je jakési vyšlapání cestičky pro nové materiály a barevné kombinace, které přijdou s příštím modelovým rokem do nabídky luxusního sedanu jako takového.

Ve spolupráci s módním domem Ermenegildo Zegna tak Maserati vytvořilo vnější barvu, která má připomínat „čistotu a tekutost kovu” za pomoci speciálních „ultrajemných hliníkových pigmentů”. V kombinaci s lesklým černým základním nátěrem tak vytváří „dojem hloubky”. Jestli je to tak, nebo vám novinka přijde být jako běžné Quattroporte, posuďte sami.

Pokud se zahledíme do šedobéžového interiéru, ten byl údajně vytvořen podle posledních pánských kolekcí. Samozřejmostí jsou kožené potahy sedadel a výplně dveří, kůže je však i na stropě. Některé povrchy dostaly potah speciální látkou, připomínající samet.

Pod kapotou se neodehrály žádné změny, takže můžeme očekávat benzínové a naftové šesti- a osmiválce pohánějící zadní nebo všechna kola přes automatickou převodovku. Jestli se z konceptu stane i zvláštní verze, kterou si budete moci koupit, zatím nevíme, pokud se tak ale stane, s ceníkem beze změn už určité nepočítejte.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2013.


Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept - 1 - maserati quattroporte 2013 ermenegildo zegna 01Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept - 2 - maserati quattroporte 2013 ermenegildo zegna 02Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept - 3 - maserati quattroporte 2013 ermenegildo zegna 03Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna: první zvláštní edice je jen koncept - 4 - maserati quattroporte 2013 ermenegildo zegna 04
Speciální edice Maserati Quattroporte Ermenegildo Zegna se zaměřuje jen na design, debutovat bude ovšem jen jako studie

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.