Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Mercedes Airstream Autobahn: soukromý luxusní autobus je prý zrozen pro dělnice
6.6.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
Americká společnost Airstream zaměřená na obytné vozy si vzala do parády Sprinter. Výsledkem je osmimístný autobus vycpaný dřevem, kůží a obří televizí.
Mercedes Sprinter patří mezi populární dopravní prostředky pro kupu pasažérů, kteří by neměli dost místa ani v největším MPV. Největší dodávka stuttgartského výrobce se objevila v posledním vydání v dubnu minulého roku a od té doby jí v nabídce přibyly ještě verze s pohonem všech kol, velice nás zaujala také koncepční podoba kempingového modelu s ložnicí, kuchyňkou a koupelnou.
Mercedes však dosud potenciál vozu ještě nevyužil natolik, jako někteří úpravci. Z těch posledních to byl například Hartmann se stylovým červeným kusem. Naposledy se na něj detailněji podíval americký karavanový specialista Airstream, který si německou užitkovou dodávku přizpůsobil podle svého gusta. Výsledné dílo s názvem Autobahn má být luxusním vanem, který nastaví nová měřítka nejen pro cestování veledůležitých osob, ale třeba také movitějších fandů fotbalu a jiných sportů, kteří za svojí zábavou rádi jezdí daleko a v hojnějším počtu.
Exteriérem se velké změny neprohnaly a až na několik detailů byste zřejmě tohle dílo na nic speciálního netipovali. Nápovědu o nestandarnost mohou dát pouze netradiční designová kola a skromné nápisy Airstream na předních dveřích. To v kabině je už situace docela odlišná. Vůz se může posádce jevit jako luxusní tryskáč s velkými pohodlnými křesly až pro osm pasažérů. Šest těch nejzadnějších může užívat jejich vyhřívání, každé z křesel má rovněž vlastní výklopný stolek a elektrickou zásuvku na 120 V, stejně tak i port USB.
Mezi další zajímavosti patří dřevem obložená podlaha, dvojitá chladnička a dokonce 32palcový LCD televizor uchycený u stropu. Jemu v bavení posádky asistuje ještě Apple TV a přehrávač na DVD a Blu-Ray. Představte si v tomhle cestu do zahraničí na dovolenou nebo jen jízdu přes celou republiku s řidičem. Vystoupíte odpočatí, na cestách budete moci pracovat, nebo relaxovat. Zkrátka paráda. Jen šofér asi nebude příliš nadšený.
Pod přední kapotou se nachází rozhodně neomračující třílitrový šestiválec na naftu, který disponuje výkonem 190 koní a točivým momentem 440 Nm. Na plnou nálož pasažérů se zdá být V6 zcela dostatečný, s ohledem k názvu Autobahn by však zasloužil minimálně dvojnásobné parametry. Bohužel Airstream nepracuje zrovna zadarmo, neboť si za takový luxusní kolos účtuje 133 024 dolarů, v přepočtu tedy zhruba 2,7 milionu korun.


Airstream Autobahn asi není jen na dálnice, ale i tam jistě bude svojí početnou posádku hýčkat měrou vrchovatou
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Putin říká, že automobilky Volkswagen a Porsche umírají, podle něj úplně zbytečně
20.6.2025Muž zkusil se svým Mercedesem zdolat slavné Španělské schody v Římě, dojel překvapivě daleko
18.6.2025Marnost: Porsche se chlubí „rekordem” elektromobilu z okruhu, na kterém dostal 5sekundový „kouř” od o 2,5 milionu levnějšího spalovacího auta
17.6.2025
Nové na MotoForum.cz
- Sprint v Mugellu, Marc před Alexem - dominance bratrů Marquezových včera 16:39
- V Moto2 získal PP Diogo Moreira, až 16. Salač, ale... včera 16:14
- Pole Position Moto3 získal Carpe, Top-9 pouze pro KTM včera 15:54
- Marquez získal jubilejní Pole Position včera 12:12
- Team MSi: Sergio Garcia pryč, přichází Eric Fernandez včera 11:01
Nejnovější články
„Americkej kýbl” otočil hru. Zatímco kupci Ferrari přichází o miliony, tento stroj je nepřipravil ani o korunu
před hodinouNový Nissan Leaf je v běžných verzích ošizený tak moc, že oficiální fotky ukazují v podstatě úplně jiné auto
včeraSpása pro staromilce. Další automobilka vrací do výroby 20 let nevyráběné auto, tedy alespoň tak, jak se pořád dá
včeraMercedes nepochopil nic. Osmiválec C63 nevrátí, elektrický sporťák s umělým zvukem motoru V8 vám ale nadělí
včeraNové SUV Lady dostalo do výbavy světový unikát v ruském stylu, jasno je i v tom, zda čekat na pohon 4x4
včera
Živá témata na fóru
- Cupra obecně 06.21. 16:38 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.21. 14:31 - pavproch
- Fiat a vše kolem nich 06.21. 10:33 - pavproch
- Cyklistické vlákno 06.21. 10:28 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.20. 17:34 - Truck Daškam
- Sraz AutoForařů na Nurburgring Nordschleife 06.20. 15:45 - Eda
- Sraz Autoforum.cz dotaznik - miesto 06.19. 20:38 - M.Z.
- automat 4x4 "ku stavbe" 06.19. 11:31 - M.Z.