Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem

(+ živé foto) Mini odhalilo koncept dodávky, kterou prý bude radost řídit. Zvláštní kombinace? Jistě, ale překvapuje vás to u Mini?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem

19.2.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

(+ živé foto) Mini odhalilo koncept dodávky, kterou prý bude radost řídit. Zvláštní kombinace? Jistě, ale překvapuje vás to u Mini?

Přinejmenším do učebnic marketingu a komunikace s médii je příběh odhalení Clubvanu zajímavý. Mohl by vydat na kapitolu „jak si dva pláty plastu získaly svět”, neboť právě to se automobilce ve výsledku podařilo.

Nejprve Britové v pátek oficiálně potvrdili, že do Ženevy přivezou koncept dodávky postavené na základech modelu Clubman, kterému budou říkat Clubvan. To se o této novince psalo poprvé. O den později se pak do éteru dostaly první uniklé fotky tohoto vozu a Clubvanu se psalo podruhé. Dnes tu máme oficiální představení a sen stylových floristů plní stránky internetových automagazínů potřetí (samozřejmě nemyslíme ty české, které si za celou dobu tohoto Mini ještě nestačily všimnout).

Na jednu stranu je to celkem obvyklý příběh, na vůz je ale třeba se pořádně podívat - ve výsledku nejde o nic většího než roky známé auto se dvěma kusy plastu namísto zadních bočních oken. Dopřát něčemu podobnému tolik pozornosti, to už chce kumšt, i když automobilce v tomto případě hrál do karet také fakt, že se nic zajímavějšího od pátku nestalo. Ale nechme už být PR oddělení Mini a podívejme se podrobněji na to, s čím vyrukovalo.

Bohužel je třeba říci, že jsme se toho s oficiálním odhlením mnoho nového nedozvěděli. K již dříve známým informacím nyní víme, že výplň bočních oken je vyrobena z polykarbonátu, vozu opravdu zůstaly všechny čtyři (nebo pět, chcete-li) dveře bez jakékoli modifikace a jednolitý zavazadlový prostor oddělený od toho pro přední cestující vcelku tradiční mříží dostal krom viditelných také 12V zásuvku a šest ok pro uchycení nákladu. Zadní křídlové dveře si ponechaly původní, i když zatmavené prosklení.

Technické specifikace vozu nebyly upřesněny ani v nejmenším, a tak musíme zůstat u spekulací. Co do objemu prostoru pro náklad lze očekávat o něco více místa než u Clubmanu (ten nabízí 920 litrů, Clubvan by se mohl dostat někam hodnotě 1 100 litrů). Označení Cooper na zádi více než naznačuje použití klasické benzinové šestnáctistovky s atmosférickým plněním, pohled do interiéru pak vůz usvědčuje z použití přímo řazené převodovky, pravděpodobně se šesti stupni.

Ani pravděpodobnost budoucí výroby Clubvanu nebyla s oficiálním odhalením naznačena, britská média ovšem spekulují o tom, že sériová produkce čeká vůz ještě letos. A zřejmě se nemýlí, neboť výrobce předem živě vykresluje možné zákazníky tohoto modelu, kteří by měli ocenit „spojení radosti z řízení, kterou je Mini vyhlášené, se zvětšeným prostorem pro převoz nákladu”.

Další podrobnosti vám přineseme ze Ženevy, která si znovu poněkud svérázného Mini užije naživo jako první. Jestli vůz opravdu osloví firmy a jedince toužící po převážení menších nákladů v něčem trochu stylovějším než třeba ve Fordu Transit Connect, to se teprve uvidí.

Tip: Projděte si všechny žhavé automobilové novinky v našem speciálu k ženevskému autosalonu 2012


Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 1 - Mini Clubvan zive 01Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 2 - Mini Clubvan zive 02Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 3 - Mini Clubvan zive 03Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 4 - Mini Clubvan zive 04Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 5 - Mini Clubvan zive 05Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 6 - Mini Clubvan zive 06Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 7 - Mini Clubvan zive 07Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 8 - Mini Clubvan zive 08Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 9 - Mini Clubvan zive 09Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 10 - Mini Clubvan zive 10Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 11 - Mini Clubvan zive 11
Clubvan živě na autosalonu v Ženevě

Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 12 - Mini Clubvan oficialni 01Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 13 - Mini Clubvan oficialni 02Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 14 - Mini Clubvan oficialni 03Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 15 - Mini Clubvan oficialni 04Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 16 - Mini Clubvan oficialni 05Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 17 - Mini Clubvan oficialni 06Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 18 - Mini Clubvan oficialni 07Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 19 - Mini Clubvan oficialni 08Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 20 - Mini Clubvan oficialni 09Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 21 - Mini Clubvan oficialni 10Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 22 - Mini Clubvan oficialni 11Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 23 - Mini Clubvan oficialni 12Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 24 - Mini Clubvan oficialni 13Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 25 - Mini Clubvan oficialni 14Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 26 - Mini Clubvan oficialni 15Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 27 - Mini Clubvan oficialni 16Mini Clubvan: s nákladem s úsměvem - 28 - Mini Clubvan oficialni 17
Mini Clubvan má oslovit ty, kteří touží převážet náklad s úsměvem na rtech...

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše