Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší

Facelift jednoho z menších SUV Mitsubishi se nakonec obešel bez větších inovací. S pár drobnými vylepšeními si má po zbylá léta vystačit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší

4.4.2012 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší

/

Facelift jednoho z menších SUV Mitsubishi se nakonec obešel bez větších inovací. S pár drobnými vylepšeními si má po zbylá léta vystačit.

A asi je to tak v pořádku, neboť náš nedávný test vozu shledal ASX povedeným dílem a design ani dosud nebyl tím, s čím by jeho akcie padaly. Tento model ale už má na krku pár let a po ta zbylá by si zřejmě dosavadní pozice bez faceliftu neudržel. A tak automobilka sáhla po skalpelu a vzhled svého docela oblíbeného modelu poněkud osvěžila.

Je tedy třeba říci, že musíte mít kontury ASX v oku, abyste jednoznačně vizuální novinky rozeznali, ale pokud je v oku nemáte, s jejich identifikací vám rádi pomůžeme. Pokud se nemýlíme, nový je akorát přední nárazník s upraveným prostorem pro mlhová světla, maska chladiče, černě lakované boční prahy, zadní nárazník a design 18" kol z lehkých slitin. Jak už to u faceliftů bývá, do nabídky přibyly nějaké ty nové barvičky, v tomto případě bílý odstín White Pearl a stříbrný Quick Silver.

Tedy toto všechno platí přinejmenším pro americkou specifikaci vozu prodávanou pod jménem Outlander Sport, nepředpokládáme ale, že by Mitsubishi mělo v úmyslu hrát se svými zákazníky dvojí hru a na různých stranách oceánu nabízet různá auta. Očekáváme tedy, že i u nás se facelift ASX objeví se stejně upraveným zevnějškem a také interiérem. Ten čítá pár vzhledových úprav postavených na několika chromovaných doplňcích, nové nabídce čalounění a obložení palubní desky a také novému ovladači nastavení pohonu všech kol (údajně, snímky vnitřku zatím k dispozici nemáme).

Po technické stránce má vůz dostat vylepšené zavěšení zadních kol, které má zlepšit jak jízdní vlastnosti, tak komfortní projev vozu (jak také jinak...) a nově naladěný bezestupňový automat CVT. Nabídka motorů se podle všechno nezmění (tedy v Americe určitě ne), neboť i právě naposledy testované provedení má pod kapotou nový motor, a tak je nabídka pohonných jednotek docela svěží.

V USA se faceliftované ASX začne prodávat v létě, kdy by mohlo dorazit k nám je zatím nejisté. Do konce roku by to ale zvládnout mělo. Ceny pak vzhledem k nepatrným úpravám skoro jistě nedoznají změn.


Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 1 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 01Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 2 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 02Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 3 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 03Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 4 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 04Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 5 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 05Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 6 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 06Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 7 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 07Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 8 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 08Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 9 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 09Mitsubishi ASX 2012: facelift ve jménu mírných retuší - 10 - Mitsubishi ASX 2012 facelift 10
Facelift Mitsubishi ASX se obešel bez větších změn vzhledu, o technice to platí dvojnásob

Petr Miler

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše