Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi

Nacházíte zálibu v luxusu špičkových limuzín, ale zároveň si necháte líbit i praktičnost dodávek? Dva zdánlivě neslučitelné světy mají pojítko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi

8.3.2018 | Mirek Mazal | 3 příspěvky

Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi

/

Nacházíte zálibu v luxusu špičkových limuzín, ale zároveň si necháte líbit i praktičnost dodávek? Dva zdánlivě neslučitelné světy mají pojítko.

Třída S v provedení Maybach je typickým příkladem vrcholné verze špičkového modelu značky Mercedes-Benz. Jako první dostává nejnovější technologie, nedělá ji problém splnit přání nejnáročnějších zákazníků a dovede být v mnoha směrech napřed. Jeden nedostatek se přesto najde. Konstruktéři se mohou snažit sebevíc, ale stejně se nikdy nevyhnou přirozeným prostorovým limitům takto koncipovaného auta. Ne snad, že by v prodloužené třídě S bylo málo místa, náročnější klientele ale stačit nemusí.

Toho se snaží využit firma OKCU působící v Evropě i v USA. Na základě přání zákazníka umí přepracovat interiér do podoby přepychového privátního tryskáče. Výsledek ruční řemeslné práce je závislý pouze na vkusu majitele upravovaného vozu, který jako třešničku na dort obdrží individuální plaketu s iniciály a jedinečným označením. Fantazii meze nekladou.

Do Ženevy zástupci OKCU dovezli ukázat jeden z produktů. Nové majetné zájemce o rozmazlený prostorný automobil má nalákat Mercedes-Benz V Signature Edition. Přepracované Véčko má být třídou S mezi dodávkami a vyrobeno bude v pouze deseti exemplářích pro vybrané klienty.

Úpravce při prezentaci prozradil, že přerod standardní třídy V na exkluzivní jachtu na kolech zabral 3 350 hodin práce. Exteriér zůstal nenápadný, výjimečnost naznačí jen černý lak se zatmavenými skly. Místo přepravníku na rakve se ale uvnitř nachází pohodlné posezení inspirované Rolls-Roycem.

Prim hraje zadní část pro cestující. Čtyři velká křesla jsou potažena jemnou krémovou kůží, na čalounění navazuje dřevěné obložení z tropického stromu Wenge. Přírodní materiál doplňují ručně vyrobené chromové doplňky a cestování zpříjemňuje moderní multimediální vybavení s ozvučením Bang & Olufsen.

Tím nic nekončí. Signature Edition se může pochlubit konzolí pro parfémy Hermes, speciálním úložným prostorem pro náramkové hodinky, najde se místo určené pro kravatu či šátek a sluneční brýle. Znak nadřazenosti proti ostatním dodávkám podtrhuje boční linka s 24karátovým zlatem. Odkaz na Roll-Royce není jen v prvotřídním provedení a materiálech, ale hlavně provedení stropu. Stropnice je prošívaná malinkými LED diodami imitující noční oblohu plnou hvězd.

Pohyblivé části interiéru jako například dělicí stěny od řidiče, boční stolky, masážní funkce sedadel a opěrky nohou lze ovládat pomocí iPadu. Na palubě je k dispozici chladnička nápojů, mini bar a kávovar pro náročnější přesuny.

Nic není zadarmo a takové promyšlené úpravy prostorného Mercedesu už vůbec ne. Vedení OKCU zatím neuvolnilo cenu za prostorný soukromý dopravní prostředek nejvyšší kvality, ale čekejme miliony korun. Spoustu milionů korun...


Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 1 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 01Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 2 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 02Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 3 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 03Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 4 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 04Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 5 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 05Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 6 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 06Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 7 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 07Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 8 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 08Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 9 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 09Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 10 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 10Nedíváte se do luxusní limuzíny, ale do dodávky. Tedy Rolls-Roycu mezi nimi - 11 - Mercedes-Benz V Signature Edition 2018 predstaveni 11
V upraveném Mercedesu mají své pohodlné místo i hodinky nebo sluneční brýle cestujících. A také hvězdné nebe jako v Rolls-Roycu...

Mirek Mazal

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše