Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry

Moderní tovární LED nebo dokonce laserová světla zašla s výkonem hodně daleko, ani taková se ale nedokáží vyrovnat podomácku sestavené světelné rampě s výkonem 1,8 kW. Svítí opravdu daleko.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Tuning

Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry

8.2.2020 | Mirek Mazal

Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Moderní tovární LED nebo dokonce laserová světla zašla s výkonem hodně daleko, ani taková se ale nedokáží vyrovnat podomácku sestavené světelné rampě s výkonem 1,8 kW. Svítí opravdu daleko.

Výrobci automobilových světel pravidelně zdokonalují různě revoluční způsoby osvětlení, ale ani ty nejmodernější laserové systémy nemají zdaleka takový dosvit jako amatérské dílo zručného elektrikáře. Americký kutil vidí jasně i v té nejhlubší tmě, a to na kilometry daleko.

Příznivce pořádného rozhledu v každou denní dobu smontoval automobilovou světelnou rampu s použitím 40 LED o jednotlivém výkonu 100W. První verze nebyla dostatečně praktická, proto ubral na 18 kusů 100wattových diod s parabolickými reflektory a vlastním chlazením. Menší svítící nástavba s výkonem 1,8 kW se ukázala jako ideální kompromis rozjasnění silnice i krajiny snad až za dohled zdravého řidiče.

Zatímco výrobci aut obvykle hovoří o dosvitu moderních systému v řádu stovek metrů, nejvýkonnější známá sestava na světě při zkoušce svých možností jasně osvítila horu vzdálenou čtyři kilometry daleko. A přiložené obrázky vám nejlépe ukáží, jaká síla to je. Hovořit o proměně noci v den není dostatečně přesné vyjádření, tolik světla často nebývá ani přes den.

Dechberoucí zdroj světla lze ze střechy pick-upu přenést na jakékoli auto s pevnou plochou pro umístění stabilních přísavek, poté stačí jen napájení ze zdatnějšího zdroje elektrické energie a jakýkoliv model vozu může vypalovat zrak. Jedoucí vozidlo s takovou výbavou oslňuje asi jako letící meteor. Srovnáním s továrními dálkovými teprve vynikne propastný rozdíl žlutého světla sériových žárovek a bílého jasu extrémní střešní konzole.


Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 1 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 01Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 2 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 02Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 3 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 03Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 4 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 04Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 5 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 05Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 6 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 06Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 7 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 07Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 8 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 08Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 9 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 09Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 10 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 10Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 11 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 11Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 12 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 12Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 13 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 13Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 14 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 14Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 15 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 15Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 16 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 16Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 17 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 17Nejvýkonnější přídavná světla světa jsou tak silná, že vypalují zrak na kilometry - 18 - Svetelna rampa dosvit skoro ctyri km 18
Nejsilnější přídavná světla světa se skoro dvoukilowattovým výkonem dokáží okolí osvítit opravdu mimořádným způsobem

Zdroj: rctestflight@Youtube přes Jalopnik

Mirek Mazal

Autobazar

zobrazit vše