Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř

Vstup do nového roku u BMW asi s nadšením slavit nebudou. Klíčová bavorská novinka byla z ničeho nic předčasně odhalena ze všech stran.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř

1.1.2015 | Petr Miler | 12 příspěvků

Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Vstup do nového roku u BMW asi s nadšením slavit nebudou. Klíčová bavorská novinka byla z ničeho nic předčasně odhalena ze všech stran.

Před nedávnem jsme žertovali nad tím, jak špatné je probuzení do dne, kdy z povrchu zemského zmizí firma Chrysler. Podobná formální ztráta ale není ničím ve srovnání s kocovinou, se kterou se dnes budou muset potýkat někteří zaměstnanci BMW. Ti totiž dosud neznámý způsobem dopustili, aby někdo ze všech stran, dokonce i zevnitř nafotil zcela novou generaci řady 7 bez jakékoli kamufláže.

Jistě, rozličná předčasná odhalení jsou dnes pomalu na denním pořádku, jen zřídka se ale stává, aby vůz, jehož oficiální odhalování nepřekročilo fázi notně maskovaných prototypů prohánějících se poblíž sídla automobilky, byl nafocen naprosto nemaskovaný prakticky do detailu. BMW se v případě nové sedmičky přesně tohle stalo a nutno dodat, že ne poprvé.

Interní rozčarování Bavorů ale nechme stranou, pro nás je podstatné, že hned první den nového roku můžeme nahlédnout do budoucnosti, kterou přinesou ž další týdny a měsíce. Čekáte-li přitom něco zásadně nového, můžeme vás rovnou zklamat - i nedávná velmi realistická ilustrace nové sedmičky, třebaže skutečnosti vzdálená opravdu příliš nebyla, byla až moc odvážným proroctvím. Hotové auto je bez debat pouhou evolucí současné řady 7.

Čest sice máme s prvky, které byly k vidění na loňské studii BMW Vision Future Luxury, auto jako celek je ale spíše mixem aktuální sedmičky a novějších modelů značky jako jsou řady 3 a 4. Můžeme tak spatřit o něco málo ostřeji řezané a výraznější linie na přídi i na zádi, model toužící udržet si přízeň své často konzervativní klientely se ale do větších výstřelků nepouští.

Vidět můžeme verzi 730d v jedné ze zřejmě sportovněji laděných verzí a pokud na ní něco zaujme, pak je to přece jen alespoň trochu novátorská záď. Příď opravdu není revoluční a jediné, co z ní září, jsou laserové světlomety, jistě příplatkové. Černě lakovaná kola se k prestižní limuzíně příliš nehodí, ale budiž, to už jsou mnichovské show posledních let, podobně jako očekávaný kožený potah motoru.

Nahlédnout můžeme také do interiéru, ani v něm ale nemůže být řeč o čemkoli převratném. Velký displej palubního systému, plně variabilní přístrojovka, ovladač iDrive s touchpadem nebo lachtaní volič automatické převodovky, to všechno jsme tu už měli. Pravda, skoro všechno je v detailech trochu jiné, ale jako celek pořád důvěrně známé.

Další detaily s únikem vzhledu nedorazily, to ale neznamená, že bychom žádné neměli. Pro další podrobnosti vás můžeme směle odkázat na předchozí články, které pojednávaly mimo jiné o dietě nové sedmičky či jejích motorech začínajících čtyřválcem. Kdy přesně je budeme moci rozšířit o další oficiální specifikace, je zatím otázkou - o datu a místu premiéry vozu se dosud jen spekulovalo. Původně se o novince hovořilo o autě modelového roku 2016, nová sedma G11 je ale očividně hotová a dočká se již modelu 2015. Tušíme, že k odhalení nemůže dojít později než v březnu v Ženevě...


Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř - 1 - BMW 7 G11 2015 nove spy bez maskovani 01Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř - 2 - BMW 7 G11 2015 nove spy bez maskovani 02Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř - 3 - BMW 7 G11 2015 nove spy bez maskovani 03Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř - 4 - BMW 7 G11 2015 nove spy bez maskovani 04Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř - 5 - BMW 7 G11 2015 nove spy bez maskovani 05Nové BMW 7 nafoceno bez špetky maskování, zvenčí i zevnitř - 6 - BMW 7 G11 2015 nove spy bez maskovani 06
Nové BMW 7 odhalilo z ničeho nic všechna svá tajemství

Zdroj: Autobuzz

Petr Miler

Diskuze 12 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše