Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě

Dosud jsme si nemohli být jisti, zda trochu odlišné logo na prototypech nového Golfu není jen jinak pojatou nálepkou, součástí maskování. Teď už je ale jasné, že nikoli.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě

16.3.2019 | Petr Miler

Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Dosud jsme si nemohli být jisti, zda trochu odlišné logo na prototypech nového Golfu není jen jinak pojatou nálepkou, součástí maskování. Teď už je ale jasné, že nikoli.

O tom, že se Volkswagen chystá změnit své logo, se hovoří déle než rok. Hlavní motivací mají být dopady kauzy Dieselgate a počátek nové éry existence firmy spojený s přepřáhnutím na elektrický pohon. Nový symbol VW má tedy ukázat, že před námi stojí jiná, skromnější firma, jejíž znak se současně bude lépe hodit k modernější technice.

Odhalení této novinky mělo být původně spojeno s další generací Golfu nebo příchodem prvního elektrifikovaného modelu z řady I.D., teď už je ale jasné, že se to nestane. Před pár dny jsme vám nové logo mohli ukázat na prototypech Golfu VIII, tehdy jsme si ovšem nemohli být dokonale jisti, jestli nejde jen o jinak pojatou nálepku stále maskovaných prototypů. Nyní už nemůže být pochyb, že to nové logo firmy bylo.

Ano, chápeme vaše pocity - dramatická hudba, plachta padá dolů, kamera míří do tváří natěšeného publika a... nic. Odhalení nového loga VW připomíná premiéry jeho nových modelů, jde spíše o retuše než zásadní změny. Právě proto to ale v případě Volskwagenu je tak sledovaná záležitost - i malá změna je tady velkou věcí.

Jak nové logo vypadá, se s definitivní platností dozvídáme díky partnerství VW s DFB, německou fotbalovou asociací. Tu wolfsburská automobilka sponzoruje, a tak se na dresech zejména hráčů a členů organizačního týmu německé reprezentace objevuje logo firmy. Do loňska to bylo „tlusté” modro-bílé VW s písmeny sahajícími až k okraji loga. Teď jde o o poznání tenčí, jednodušší, jen černo-bílé VW s písmeny tak trochu levitujícími nad spodní stranou ohraničení znaku.

Logo se objevilo v záběrech z příprav propagačního spotu DFB a je celkem logické, že jej tady VW použil už nyní - pokud se chystá v průběhu roku svůj symbol změnit, bylo by nešťastné, kdyby na dresech ještě dlouho poté používal už neplatné logo nebo by bylo nutné jen kvůli tomu vyházet stovky dresů do koše.

Sami posuďte, jak se vám nové pojetí loga firmy zamlouvá, teď na každý pár bude součástí každé další novinky značky. Po odložení premiéry nového Golfu se skoro jistě jako první objeví na zmíněné elektrické prvotině.


Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 1 - Volkswagen nove logo 2019 DFB 01Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 2 - Volkswagen nove logo 2019 DFB 02Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 3 - Volkswagen nove logo 2019 DFB 03Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 4 - Volkswagen nove logo 2019 DFB 04Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 5 - Volkswagen nove logo 2019 DFB 05Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 6 - Volkswagen nove logo 2019 DFB 06
Záběry z příprav propagačního klipu DFB ukázaly...

Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 7 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 01Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 8 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 03Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 9 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 07Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 10 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 09Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 11 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 13Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 12 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 20
...že nové logo spatřené na prototypech Golfu bylo skutečně nové

Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 13 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 22Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 14 - VW Golf VIII 2019 nove spy foto bez maskovani 23Nové logo Volkswagenu už není tajemství, poprvé se ale neobjevilo na autě - 15 - Test VW Golf VII R 2014 017
Srovnat si jej tedy můžeme s tím dosavadním i přímo na autech

Petr Miler