Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí

Vlastně nedaleko České republiky byl na moře poprvé spuštěn další přírůstek do rodiny zábavných kolosů křižujících oceány, okruh na něm nechybí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí

20.9.2019 | Mirek Mazal

Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí

/

Vlastně nedaleko České republiky byl na moře poprvé spuštěn další přírůstek do rodiny zábavných kolosů křižujících oceány, okruh na něm nechybí.

Gigantické zaoceánské lodě nám nejsou cizí nejen proto, že zajišťují přepravu lidí stejně jako automobily. Přinejmenším plavidla americké společnosti Norwegian Cruise Line mohou být zajímavým útočištěm i pro ty, kteří si život bez aut neumí představit ani na minutu. Některé z nich si totiž vozí na palubě závodní trať a právě mezi takové se brzy přidá výletní parníku pokřtěný jako NCL Encore.

Obr dlouhý 326 metrů a široký 42 metrů, který dosahuje tonáže 167 725 tun vznikl v loděnicích v německém Papenburgu asi 650 km od českých hranic. Mořský kolos se bude moci pohybovat rychlostí 23 uzlů (necelých 43 km/h) v plném nalodění celkovým počtem 4 620 pasažérů ubytovaných do 2 174 kabin. První plnohodnotnou cestu podnikne už na podzim letošního roku.

Nejnovější mastodont je dokončován pod taktovkou firmy Meyer Werft, první plavba bude zahájena 17. listopadu z domovského přístavu na Floridě a kromě východního Karibiku hosté poznají krásy Bermudských ostrovů. Firma Norwegian Cruise Line prezentuje Encore jako zážitek, který budou chtít cestující prožívat opakovaně i na jiných plavidlech americké společnosti, možná i proto jméno Encore (francouzsky „ještě”).

Účastníky okružní cesty čekají otevřené dveře 16 restaurací schopných tolerovat všechna přání včetně dietních omezení. Tři hlavní podniky Taste, Savor a The Manhattan Room doplňují specializovaná bistra jako americké Cagney's Steakhouse, francouzské Le Bistro French Restaurant nebo Garden Café s italským jídelníčkem. Mimo běžnou nabídku se řadí Chef's Table v podobě soukromé večeře pro pozvaných 12 hostů doplněných šéfkuchařem a možností projít si zákulisí lodě. Po jídle čekají návštěvníky kavárny i koktejlové bary Observation a Horizon Lounge s polokruhovými výhledy do okolí.

Nejvyšší podlaží Encore patří denní zábavě. Nejzajímavější je tu pro nás celých 335 metrů dlouhý závodní okruh pro motokáry, které ve dvou patrech zasahuje i metry mimo palubu. Plocha přes 900 metrů čtverečných je vyhrazena multifunkční herně s nabídkou několika stanovišť vybavených například různými simulátory, laserovými technologiemi nebo rozšířenou realitou.

Další hodiny zabere poznání členitého akvaparku, který zabaví plující lid několikapatrovými skluzavkami nebo tandemovou závodní skluzavku zasahující mimo hranice plavidla. Méně akční relaxaci slibují odpočinkové zóny poblíž hlavního bazénu a vířivky, ti nejmenší si užijí v dětském oddělení se skluzavkami, vodními děly, kbelíky a řadou dalších atrakcí.

Večerní program obstará divadlo Encore Theatre s představeními z Broadwaye. Kulturní alternativu skýtají komediální čísla anebo živá hudba od Beatles Revival v klubu The Cavern. Na party do rána se těší místní diskotéka rezonující ohlušujícími sety elektronické hudby. Mladším ročníkům patří mnohé pasáže s hrami, uměleckými nebo sportovními aktivitami.

Pohyb doprovází mnoho volnočasových aktivit i uprostřed oceánu. Nedočkavé sportovce může potěšit venkovní stezka na jogging nebo fitness centrum vybavené posilovacími stroji, v jehož nabídce jsou také skupinové lekce aerobiku, spinningu nebo zumby či cvičení pod dohledem soukromého trenéra. Za odměnu jsou připraveny lázně Mandara s řadou tradičních i exotických procedur, termální lázně nebo salonem krásy a holičstvím.

Je to skutečně trochu bláznivé místo, skoro soběstačný svět plující po moři. Ubytování je rozděleno do různých kategorií. Nejdražší třída The Haven je zastoupena nejmodernějšími apartmány s balkóny na nejvyšší palubě lodě, kde je dostatek prostoru i pro restaurace, dvě společenské místnosti a nádvoří s bazénem, vířivkami a lehátky jen pro VIP. Levnější verze plavby zahrnují například menší apartmán s balkonem, ceníkově ještě níže jsou kajuty s výhledem, respektive nejlevnější vnitřní kajuty bez oken. Palubní lístek je možné opatřit od asi 20 tisíc korun českých, ceny se liší podle cílové destinace, proto opačný extrém může být investicí stotisícové sumy za týdenní all-inclusive pobyty pro ty nejbohatší zájemce.


Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 1 - Norwegian Encore foto prvni 01Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 2 - Norwegian Encore foto prvni 02Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 3 - Norwegian Encore foto prvni 03Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 4 - Norwegian Encore foto prvni 04Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 5 - Norwegian Encore foto prvni 05Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 6 - Norwegian Encore foto prvni 06Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 7 - Norwegian Encore foto prvni 07Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 8 - Norwegian Encore foto prvni 08Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 9 - Norwegian Encore foto prvni 09Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 10 - Norwegian Encore foto prvni 10Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 11 - Norwegian Encore foto prvni 11Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 12 - Norwegian Encore foto prvni 12Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 13 - Norwegian Encore foto prvni 13Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 14 - Norwegian Encore foto prvni 14Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 15 - Norwegian Encore foto prvni 15Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 16 - Norwegian Encore foto prvni 16Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 17 - Norwegian Encore foto prvni 17
Plány na Norwegian Encore předjímaly použití špičkového vybavení a mimořádné atrakce

Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 18 - Norwegian Encore foto prvni 18Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 19 - Norwegian Encore foto prvni 19Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 20 - Norwegian Encore foto prvni 20Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 21 - Norwegian Encore foto prvni 21Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 22 - Norwegian Encore foto prvni 22Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 23 - Norwegian Encore foto prvni 23Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 24 - Norwegian Encore foto prvni 24Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 25 - Norwegian Encore foto prvni 25Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 26 - Norwegian Encore foto prvni 26Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 27 - Norwegian Encore foto prvni 27Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 28 - Norwegian Encore foto prvni 28Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 29 - Norwegian Encore foto prvni 29Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 30 - Norwegian Encore foto prvni 30Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 31 - Norwegian Encore foto prvni 31Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 32 - Norwegian Encore foto prvni 32Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 33 - Norwegian Encore foto prvni 34Novou obří loď se závodním okruhem spustili na vodu nedaleko ČR, je plná atrakcí - 34 - Norwegian Encore prvni dalsi 01
Loď byla postavena v Německu, kde byl také pestrobarevný kolos poprvé spuštěn na vodu. Zcela dokončen bude během následujících týdnů

Zdroj: Norwegian Cruise Line

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše