Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému”

Koncept Gripz, předpovídající nakonec prý spíš SUV než nástupce Z, dá novému Juku některé designové prvky. Dorazit má v roce 2018.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému”

18.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek

Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému”

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Koncept Gripz, předpovídající nakonec prý spíš SUV než nástupce Z, dá novému Juku některé designové prvky. Dorazit má v roce 2018.

Nový Nissan Juke bude na světě v roce 2018. Na frankfurtském autosalonu to světu sdělil Shiro Nakamura, vice-prezident Nissanu. Řekl také, že s novým Jukem se pojí velká očekávání. „Není vždy jednoduché udělat druhou generaci modelu tak úspěšnou, jako tu první. Druhá generace Qashqai je velmi úspěšná, a nyní potřebujeme druhou generaci Juke,” uvedl.

„Jenže Juke není jako Qashqai, musíme něčím překvapit, zopakovat to stejné nebude stačit. Půjdeme do extrému, nebo se vydáme jiným směrem? Máme různé možnosti,” vysvětlil dále Nakamura. Jistě tak narážel na fakt, že první generace Juku svět ohromila svým designem a i díky němu se stala úspěšnou.

Nový Juke by mohl mít i hybridní variantu. „Možná. Stále na Juku pracujeme a má velký potenciál,” odpověděl Nakamura na otázku hybridu. Pokud by elektřina cestu na palubu nového Juku našla, mohl by to být systém, který pracuje v konceptu Gripz, nazvané Pure Drive e-Power. Tenhle systém funguje jako elektromobil se spalovacím motorem jako generátorem; kola tedy může pohánět jen elektřina, ale nejste limitování dostupností dobíjení.

Gripz by pro nový Juke měl být inspirací také po designové stránce. Široké „véčko” na přední masce považujme za samozřejmost, to je jednotícím prvkem všech nových Nissanů; očekávejme větší podobnost. Puristy potěší zpráva, že Nakamura chladil „nadšení” ohledně toho, že Gripz bude nástupcem Nissanu 370Z - podle něj bude spíš určovat směřování crossoverů značky Nissan.

Příští Juke bude vyráběn v britském Sunderlandu a bude založen na zcela nové platformě, která by měla být nazvána CMF-B, zachová si ale své kompaktní rozměry. „Velikost je velmi důležitá, neuděláme to auto nijak větší,” uvedl Nakamura. Jak ale bude hotový vůz vypadat a co nabídne, si zatím počkejme.

Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.


Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 1 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 01Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 2 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 02Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 3 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 03Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 4 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 04Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 5 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 05Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 6 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 06Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 7 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 07Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 8 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 08Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 9 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 09Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 10 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 10Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 11 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 11Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 12 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 12Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 13 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 13Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 14 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 14Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 15 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 15Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 16 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 16Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 17 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 17Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 18 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 18Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 19 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 19Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 20 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 20Nový Nissan Juke bude chtít znovu překvapit, možná „půjde do extrému” - 21 - Nissan Gripz Concept Frankfurt 2015 zive 21
Nissan Gripz předpovídá budoucí crossovery značky, ne modely divize Z

Zdroj: Auto Express

Marek Bednář

Diskuze Přidat příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše