Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát

V případě auta posledního světového císaře nelze očekávat nic skromného a Naruhito se s ničím takovým potýkat vážně nebude. Ještě před uvedením do úřadu dostane nový speciál.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát

10.10.2019 | Mirek Mazal

Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát

/

V případě auta posledního světového císaře nelze očekávat nic skromného a Naruhito se s ničím takovým potýkat vážně nebude. Ještě před uvedením do úřadu dostane nový speciál.

Již 22. října bude v Tokiu inaugurován nový japonský císař Naruhito. Slavnostnímu usednutí na trůn bude přihlížet většina vrcholných představitelů zemí celého světa, svoji přítomnost nakonec potvrdil i český premiér. Setkání na nejvyšší úrovni ozdobí zcela nová součást císařského vozového parku, čerstvě dokončený luxusní kabriolet.

Součástí ceremoniálního programu tak bude i účast speciálního automobilu objednaného královským palácem. Domácí Toyota vyrobila unikátní čtyřdveřový kabriolet založený na japonském Rolls-Roycu. Na svět tak přišla otevřená varianta luxusního modelu Century a vůz se ještě před plánovaným debutem poprvé objevil na veřejnosti.

V přirozeném světle vypadá Toyota Century Cabrio ještě pompézněji než na prvních oficiálních fotkách. Vysokou úroveň designu dotváří chromový dekor exteriéru s kontrastní kombinací černého laku vůči krémovému interiéru. Na zadních partiích je vyobrazen zlatý květ chryzantémy jako tradičního symbolu japonského panovníka.

Délka speciálu zůstala věrna sérii hodnotou 5 340 milimetrů, šířku konstruktéři také ponechali na úrovni 1 930 milimetrů. Dlouhý rozvor náprav umožňuje zástavbu zadní pohodlné pohovky s podstavou o čtyři centimetry výše kvůli lepšímu výhledu. Praktické je i svislejší opěradlo. Přizpůsobený posed usnadní kontakt Naruhita s okolními lidmi.

Výsostné auto pohání pětilitrový vidlicový osmiválec Toyota 2UR-FSE kombinovaný s elektromotorem a nikl-metal hydridovým akumulátorem. Moderní souprava byla dříve použita v Lexusu LS600h, v Century Cabrio technika nabídne celkový výkon 431 koní (317 kW). Jistě více než dost pro příležitosti, při nichž bude tato verze použita.


Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 1 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 01Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 2 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 02
První snímky elegantní Toyoty Century Cabrio už jsme mohli vidět dříve

Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 3 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 03Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 4 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 04Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 5 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 05Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 6 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 06Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 7 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 07Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 8 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 08Nový speciál pro japonského císaře se poprvé ukázal naživo, je to opulentní unikát - 9 - Toyota Century Cabriolet pro japonskeho cisare 09
Naživo stroj vypadá ještě lépe

Zdroje: Jiji, Toyota

Mirek Mazal

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše