Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování

Teoreticky okrajový luxusní model, ve skutečnosti ale tradičně zásadní novinka, která do světa aut přináší řadu dosud nepoznaných řešení, tím byl vždy Mercedes třídy S. Jeho nová generace poprvé ukázala svůj vzhled.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování

29.1.2020 | Mirek Mazal

Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Teoreticky okrajový luxusní model, ve skutečnosti ale tradičně zásadní novinka, která do světa aut přináší řadu dosud nepoznaných řešení, tím byl vždy Mercedes třídy S. Jeho nová generace poprvé ukázala svůj vzhled.

Všechny dosavadní špionážní materiály k novému Mercedesu třídy S předčily první záběry jeho konečné podoby. Vzhled nastupujícího krále přepychu a moderny byl odhalen fotografií ze soukromých prostor německé automobilky. Maskované prototypy byly k vidění i na území České republiky, ty ale vždy halila těžká kamufláž, tady ji není ani špetka.

Snímek odhaluje, že designový styl nového eSka se nebude dramaticky vzdalovat zbylé současné produkci Mercedesu. Vnější tvary včetně úpravy povrchů odpovídají například aktuálním modelům GLE a GLS. Změnily se vnější zrcátka a přední mřížka je kulatější než dříve. Rozhodně se nešetřilo chromem, který je zdůrazněn zbytkem elegantně černých ploch.

Černo-stříbrná jsou i kola, u zachyceného vozu překvapivě malá ve prospěch maximálního komfortu. Inovací prošly i přední světlomety s adaptivní technikou, na úzké lampy navazuje výrazná linka karoserie vedoucí po stranách celé délky dosud skrývaného Mercedesu.

Špionážní fotografové dokázali dříve vyfotit i stále ještě zahalenou kabinu. Mezi krycími látkami je poznat novinka v podobě výškově orientovaného středového displeje ve stylu Tesly, který střídá obdélníkovou obrazovku předchozí verze. Vedle přiblíženého infotainmentu bude uveden přepracovaný volant s tlustým věncem.

Technické specifikace stále zůstávají tajemstvím, ale víme, že zásadní novinka Mercedesu stane na platformě MRA. Dostupné motory zůstávají nepotvrzené, ale mohly by zahrnovat hybridizovaný benzinový třílitr se šesti válci o výkonu 270 kW (367 koní) a 500 Nm točivého momentu. Vyšší verze dostane čtyřlitrový osmiválec produkující 360 kW (489 koní) a 699 Nm. Jistotou je plug-in hybrid a také nějaký ten diesel, ale nás nejvíce zajímá verze V12, která by se oproti původním předpokladům měla znovu objevit v nabídce.


Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 1 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 01
První fotografie ukazuje exteriér Mercedesu-Benz třídy S modelového roku 2021

Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 2 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 02Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 3 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 03Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 4 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 04Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 5 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 05Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 6 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 06Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 7 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 07Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 8 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 08Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 9 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 09Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 10 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 10Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 11 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 11Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 12 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 12Nový vrchol třídy luxusních aut poprvé nafocen bez jakéhokoli maskování - 13 - Mercedes Benz S 2021 unik podoby 13
Klíčový model třícípé hvězdy prochází závěrečnými testy, starší snímky maskovaného auta ukazují i část interiéru

Zdroje: autodale@Instagram, Carscoops

Mirek Mazal

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.