Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte

I bez jakéhokoli vodítka bylo velmi pravděpodobné, že nový Golf nepřinese revolučně jiný vzhled a po zhlédnutí špionážních fotek to bylo skoro jisté. Teď je to na beton.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte

9.3.2019 | Petr Miler

Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

I bez jakéhokoli vodítka bylo velmi pravděpodobné, že nový Golf nepřinese revolučně jiný vzhled a po zhlédnutí špionážních fotek to bylo skoro jisté. Teď je to na beton.

Jestli Volkswagen něco umí, tak je to dostat se pod kůži konzervativně smýšlející klientely. Zákazníky toužící po jakýchkoli výstřelcích notoricky neoslovuje, ale ty, kteří doufají, že jejich nové auto nabídne přibližně to, co to dosavadní, ale v trochu lepší a modernější podobě, bez velkého přehánění okouzluje. Známe řadu lidí, kteří si nový Passat nebo Golf objednávají bez rozmyslu hned po představení nové generace a nikdy nebyli zklamáni. A nezdá se, že by je s představením osmé generace druhého jmenovaného modelu mělo nějaké zklamání potkat.

Obecně se čekalo, že nová generace ikony nižší střední třídy vsadí na osvědčené recepty, až poslední sada špionážních fotek ale ukazuje, jak málo se Němci rozhodli riskovat. Vůz byl nafocen z blízka a ze všech stran hned ve dvou barevných provedeních s maskováním, které se dá připodobnit rychlému nanesení rtěnky na ústa zaneprázdněné dámy. Auto v celé kráse tedy nevidíme, maskování je ale tak minimalistické, že obvykle není problém si jej odmyslet.

Na přídi došlo pouze k lehkému zakamuflování světel, které je opticky zvětšuje, i tak je ovšem patrné, že vůz dostane dva vizuálně oddělené světelné zdroje, z nichž ten vnitřní bude citelně menší a ten vnější možná více protažený do boku, než se zdá. Trochu maskování vidíme i kolem mlhových světel, celá jejich spodní žlutá linka je falešná, jinak ale znovu žádné drama.

Boční partie zjevně neskrývají nic a jsou až komicky stejné jako u sedmé generace. Pravda, změnilo se umístění vnějšího zpětného zrcátka, ale to celkový dojem zásadně nemění. Nejvýraznější krytí je tak na zádi, která si hraje na sedmou generaci vozu, je ale zjevné, že naznačená koncová světla jsou jen nálepky nekopírující skutečný stav světlometů. Dřívější špionáž ovšem více než naznačila, co zde očekávat.

Drama se tedy nekoná a nebude se konat ani v případě techniky. Vůz vsadí na evoluční verzi platformy MQB, sníží hmotnost asi o 50 kg a použije přepracované nebo zcela nové obdoby dnes používaných tří- a čtyřválcových motorů. Pohon předních kol nebo 4x4, manuál nebo DSG, to všechno zůstane zachováno, jakkoli lze s ohledem na současné normy pro měření emisí očekávat méně dostupných kombinací než u sedmé generace vozu.

S ohledem na to, že se lidé od VW - nepochybně záměrně - prohání s téměř nemaskovanými vozy za bílého dne, lze očekávat, že oficiální premiéra bude nedaleko. Ženevu si VW nechal ujít, samostatná akce možná jen dny nebo týdny po skončení autosalonu ale vypadá jako docela pravděpodobná možnost, kdy úplné odhalení očekávat.


Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 1 - VW Golf VIII novy 2019 bez maskovani 01Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 2 - VW Golf VIII novy 2019 bez maskovani 02Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 3 - VW Golf VIII novy 2019 bez maskovani 03Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 4 - VW Golf VIII novy 2019 bez maskovani 04Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 5 - VW Golf VIII novy 2019 bez maskovani 05Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 6 - VW Golf VIII novy 2019 bez maskovani 06
Nový Golf se proménáduje před špionážími fotografy téměř bez maskování, premiéra musí být blízko

Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 7 - VW Golf VIII 2019 spy video bez kamuflaze 01Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 8 - VW Golf VIII 2019 spy video bez kamuflaze 02Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 9 - VW Golf VIII 2019 spy video bez kamuflaze 03Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 10 - VW Golf VIII 2019 spy video bez kamuflaze 04
Starší záběry ukázaly...

Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 11 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 02aNový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 12 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 03Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 13 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 04Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 14 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 05Nový VW Golf VIII nafocen prakticky bez maskování, revoluci vskutku nečekejte - 15 - VW Golf 8 2019 spy minimum maskovani 05a
...co čekat od dnes maskovaných partiích. Ani zde nejsou zcela nekryté, ale třeba v případě zádě si můžeme dokreslit obrázek velmi dobře

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše