Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem

Začátkem letošního roku se pod kapotou Opelu Corsa odehrála řada důležitých změn a do toho příštího vjede už trochu přerostlé německé mini i s novou garderobou a některými novinkami ve výbavě.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem

27.11.2010 | Jaroslav Vavera | Přidat příspěvek

Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem

/

Foto: Archiv Autoforum.cz

Začátkem letošního roku se pod kapotou Opelu Corsa odehrála řada důležitých změn a do toho příštího vjede už trochu přerostlé německé mini i s novou garderobou a některými novinkami ve výbavě.

Nově stylizovaná přední část karoserie dává Corse výraznější vzhled. Kráčí tak ve šlépejích posledních nových modelů značky, které též převzaly styl, za nějž by donedávna nemusely stydět ani sportovní verze OPC. Zda je vám tato změna blízká, nebo nikoli, to necháme na vašem zvážení, ale sportovní esprit ji upřít nelze.

Modernizované Corsy se na tuzemském trhu objeví koncem února příštího roku, přičemž jejich motorovou nabídku obohatí také nová verze Corsa ecoFLEX poháněná turbodieselem 1,3 CDTI o výkonu 70 kW (95 k) se systémem Start/Stop. Tento model podle údajů výrobce by měl ve třídveřovém provedení spotřebovat jen 3,5 l nafty na 100 km jízdy a do ovzduší vypustit 94 g CO2/km.

Co se týče výbavy debutují v modernizovaném provedení Opelu Corsa některé nové prvky. K novinkám zde patří audiosystém o výkonu 4 x 20 W se sedmi reproduktory, systém „Touch & Connect“ má barevný dotykový monitor s úhlopříčkou 5 palců (12,7 cm) a navigační systém zase mapové pokrytí 28 evropských států. Ve voze také najdeme Bluetooth modul i USB konektor pro iPod. Za příplatek bude v Corse možnost mít i adaptivní halogenové světlomety AFL, vyhřívaný volant, asistenční systém pro rozjezdy do svahu HSA, panoramatické střešní okno nebo unikátní integrovaný nosič jízdních kol FlexFix.

Modernizovaná Corsa má nové barvy karoserie i dekorační doplňky interiéru. Kromě moderní černé barvy Charcoal může být interiér vyvedený i ve výrazných barvách Tabasco Orange nebo Steel Blue. Nová paleta laků karoserie zahrnuje exkluzivní šedobílý odstín Guacamole, nápadnou zelenou barvu Grasshopper a odvážný hnědý lak Henna. Úspěšnou řadu sportovněji stylizovaných modelů „Color Line“ doplnil nový komplet „Linea“, jehož dva široké barevné pásy se táhnou se po celé délce karoserie. S lakem vozu barevně sladěny i 17-palcové disky z lehké slitiny a kryty vnějších zpětných zrcátek.


Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem - 1 - Corsa7Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem - 2 - Corsa5Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem - 3 - Corsa4Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem - 4 - Corsa3Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem - 5 - Corsa1Opel Corsa 2011: do nového roku s faceliftem - 6 - Corsa2

Jaroslav Vavera

Diskuze Přidat příspěvek

Všechny články na Autoforum.cz jsou komentáře vyjadřující stanovisko redakce či autora. Vyjma článků označených jako inzerce není obsah sponzorován ani jinak obdobně ovlivněn třetími stranami.

Živá témata na fóru

zobrazit vše