Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Porsche 911 Carrera GTS 2015: poloviční purista má 30 koní navíc, jede přes 300 km/h
8.10.2014 | Adam Šrámek | Přidat příspěvek
(+ video) Do L. A. dorazí nová verze Carrery ve čtyřech provedeních. Všechny dostanou 430 koní a maximálku přes 300 km/h, cena startuje na 3,2 milionu Kč.
Stuttgarstský výrobce nás v poslední době spíše zarmoutil. Než aby přinesl nějaké pozitivní zprávy o nových modelech, pronikají k nám informace, které fanda nebude vítat s rozevřenou náručí. Plošným problémem asi není požár hypesportu 918 Spyder, ale rozhodně nemůže těšit, že je se základním modelem v podobě roadsteru 718 amen. Útěchu tedy musíme hledat v legendární řadě 911, kterou zanedlouho doplní nové GT3 RS a právě představená Carrera GTS, jenž míří na autoshow do Los Angeles.
Další varianta polopuristické verze GTS bude na výběr hned ve čtyřech variantách a použije prvky, kterými běžné devětsetjedenáctky nevládnou. Předně se bavíme o výkonu navýšeném o třicet koní oproti provedení Carrera S. Přímovstřikový šestiválcový boxer za zadní nápravou tak s atmosférickým plněním nabízí z objemu 3,8 litru 430 koní, a to jak ve verzi Coupe, tak i s plátěnou skládací střechou. Na zákazníkovi nechá Porsche u GTS také volbu pohonu zadních nebo všech kol a dále bude potřeba zvolit manuální nebo dvouspojkovou převodovku, která má v obou případěch sedm rychlostních stupňů.
Mezi lákadla GTS patří bi-xenonové světlomety v tmavším provedení, černé mřížky ventilátorů na zádi a chromované sportovní výfuky velmi podobné barvy. Již tradičním poznávacím znakem se mimo emblémů GTS za nápisem Carrera stanou rozšířené zadní blatníky a navíc i dvacetipalcová kola s centrální maticí. Uvnitř půjde především o větší luxus, který bude diktován čalouněním kombinujícím alcantaru a kůži, které se potáhnout od spodní části palubní desky přes sedadla, volant až po střechu (potaženou alcantarou),
Detailní specifikace zatím není známa, avšak zmíněných 430 koní je jistotou, stejně jako schopnost ve všech provedeních atakovat metu 300 km/h. Podle Porsche je na tom dynamicky nejlépe GTS s převodovkou PDK, které zrychlí z klidu na stovku za čtyři sekundy ve verzi Coupe a 4,2 sekundy to zvládne posádka s větrem ve vlasech. Nejrychlejším vydáním se stane kupé se zadním pohonem a manuální převodovkou, protože se jako jediné dokáže rozjet až na 306 km/h, průměrná normovaná spotřeba u něho přitom nepřekročí 9 l/100 km.
Když už se bavíme o výkonech, sluší se ještě zmínit, že všechny modely GTS budou osazeny paketem Sport Chrono a také dostanou systém adaptivních tlumičů PASM, který snižuje světlou výšku oproti verzím bez nich o deset milimetrů. Další informace nám Porsche poskytne až s blížící se premiérou, avšak ceny už jsou venku nyní. Novinka se dostane do německých showroomů v listopadu a k prvním zákazníkům zamíří minimálně za 117 549 Euro, což odpovídá zhruba 3,23 milionům korun.











Porsche 911 Carrera GTS přináší několik inngrediencí pro sportovní jízdu navíc. Má vyšší, výkon, lepší výbavu a také zajímavější vzhled s dvacetipalcovými koly a širšími zadními blatníky
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané zkusili napodobit slavnou reklamu Land Roveru s vlastním off-roadem. Selhali tak, že se teď musí omlouvat celé zemi
včera
Nadšenec ukázal, co se stane, když autu seberete pružiny a tlumiče. Bláznivého nápadu lituje ještě teď
13.11.2025
Dokáže se nejlepší sportovní sedan dneška vyrovnat osmiválcovým „hrdinům minulosti”? Slavný novinář má smutnou odpověď
11.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- V královské kubatuře Pedro Acosta, 14. Bagnaia; 22. Martin; 24. Bulega včera 16:32
- V Moto2 musí Salač do opravného Q1 včera 16:14
- Honda dominovala dnes v Moto3 včera 15:42
- Ve Valencii začal nejrychleji Jack Miller včera 11:57
- Liberty Media hraje kartu Amerika na prvním místě 13.11.2025
Nejnovější články
Shořelou obří dopravní loď skutečně celou zapálil elektromobil, ukázalo vyšetřování, úřady jeho výsledky do poslední chvíle tajily
před 3 hodinami
Další stát zrušil povinnost používat často ohyzdné přední poznávací značky aut, stačí splnit jedinou podmínku
před 4 hodinami
Elektrický Mercedes G je takový propadák, že firma musela zdvojnásobit už tak neobvyklé slevy, za nápad ho prodávat by někdo měl letět
před 6 hodinami
Ikonický kombík se loučí s jednou érou brutálním provedením, je výkonnější než Bugatti Veyron
včera
Šéf BMW dál tvrdě kritizuje EU. Podle něj zabíjí místní autoprůmysl, i když BMW její tlak viditelně neškodí
včera
Živá témata na fóru
- Lampárna (stěžovatelna) 11.15. 10:03 - Předseda
- Fiat a vše kolem nich 11.14. 18:26 - Zajda
- Řidiči, co to mají v ruce... 11.14. 16:19 - Truck Daškam
- Detektory policejních radarů 11.14. 14:40 - pavproch
- IT poradna 11.14. 13:24 - pavproch
- Dříve M135i, nyní ///M2 11.14. 10:17 - Vrooom
- Nejlepsi silnice v Ceske republice ( + SK) 11.13. 14:32 - pavproch
- BMW Divize 11.13. 11:59 - pavproch
